Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Portal:Trylogia sequeli

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Darth Plagueis the Wise (dyskusja | edycje) z dnia 22:50, 3 lis 2015

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dyskusja  Kategoria z grafikami

Inne portale tematyczne

Bb8.png
Portal trylogii sequeli

The Force Awakens logo.jpg
Trylogia sequeli (ang. sequel trilogy) jest trzecią, zarówno pod względem produkcji jak i chronologii, trylogią filmową z sagi Gwiezdnych wojen. Epizody VII-IX zostały zapowiedziane pod koniec 2012 roku przez The Walt Disney Company, która wykupiła wówczas firmę Lucasfilm Ltd. i prawa do marki. Nowe filmy będą powstają bez udziału George'a Lucasa, jednak pracuje nad nimi wielu filmowców mających wkład zarówno w oryginalną trylogię, jak i prequele.
Akcja nowej trylogii rozpoczyna się trzydziestu lat po bitwie o Endor znanej z Powrotu Jedi. Filmy przedstawiają losy nowej grupy bohaterów, choć powracają także znajome postacie. Pierwszy obraz z cyklu, Przebudzenie Mocy, ukazał się 18 grudnia 2015 roku. Ostatni Jedi zadebiutował 15 grudnia 2017 roku, a w 2019 swoją premierę bedzie miał Skywalker odrodzenie.
Witaj w Portalu trylogii sequeli! Powstał on specjalnie z myślą o fanach zainteresowanych nowymi filmami z cyklu Gwiezdnych wojen. W tym miejscu znajdziesz wszystkie interesujące Cię hasła i grafiki znajdujące się w zbiorach Biblioteki Ossus. Rozpocznij więc ich przeglądanie, lub, jeżeli masz czas i chęci - pomóż w tworzeniu i rozbudowywaniu haseł opisujących to, co związane z najnowszą trylogią sagi!

StormtrooperTFA.png
Filmy i adaptacje

Kyloren.png
Aktorzy i twórcy

Lightsaber.png
Losowa grafika

StormtrooperTFA.png
Czy wiesz, że...

  • Denisowi Lawsonowi proponowano powrót do roli Wedge'a Antillesa w Przebudzeniu Mocy, jednak ten odmówił, twierdząc, że udział w filmie by go zanudził.
  • Przebudzenie Mocy będzie pierwszym epizodem, którego ścieżka dźwiękowa będzie powstawać w Stanach Zjednoczonych, bez udziału London Symphony Orchestra.
  • BB-8 miał być początkowo generowany komputerowo, postanowiono jednak zbudować fizyczny model dla wygody aktorów i zwiększenia realizmu.

Lightsaber.png
Postacie i organizacje

Kyloren.png
Miejsca

Bb8.png
Wydarzenia

Lightsaber.png
Statki i pojazdy

Captainphasma.png
Cytaty

Chewie... Jesteśmy w domu.
― Han Solo  źródło

Portale tematyczne

The Old Republic Mandalorianie Wojny klonów Saga Rebelianci Yuuzhan Vongowie Trylogia sequeli

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!