Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Przygody Luke'a Skywalkera

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Kwazi93 (dyskusja | edycje) z dnia 21:05, 30 kwi 2016

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przygody Luke'a Skywalkera miały być trylogią fikcyjnych holofilmów, opowiadających o tym rycerzu Jedi. Jej pomysłodawcą był Lorz Geptun.

Scenariusz do pierwszej części powstał po bitwie o Mindor, gdy Luke poprosił Geptuna o przeprowadzenie śledztwa w sprawie popełnienia przez niego zbrodni wojennych w tym konflikcie. Zachęcony zyskiem Geptun zamiast tego podpisał kontrakt z producentem holofilmów, spisując własną wersję wydarzeń z bitwy i sprzedając ją jako scenariusz. Główne nieścisłości dotyczyły pojedynku Skywalkera z Vastorem, w którym Jedi obciął mu ręce mieczem świetlnym, co w istocie nie miało miejsca, oraz rzekomego romansu Luke'a z Aeoną Cantor.

Geptun planował napisanie kolejnych dwóch części Przygód. Kiedy Luke dowiedział się o planach na tę trylogię, wymusił na autorze pewne poprawki, aby scenariusz bardziej przypominał rzeczywisty przebieg wydarzeń. Prócz wykasowania wzmianek o pojedynku z Karem i o jego relacjach z Aeoną, Jedi zażądał, aby holofilm jasno ukazywał, że Luke był świadomy tego, że niektóre jego działania doprowadzą do śmierci ciemnych szturmowców Cronala.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!