Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Szturm na Vuutun Palaa: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Nowa strona)
 
m (literówki)
Linia 4: Linia 4:
 
== Przebieg ==
 
== Przebieg ==
  
Gdy [[Padme Amidala]] urzeczywsitniała swój plan odbicia planety jednym z najważniejszych celów było zniszczenie jednostki dowodzenia droidami czyli okręty typu [[Gwiezdny Niszczyciel typu Lucrehulk|Lucrehulk]] [[Saak'ak]]. Oddział myśliwców [[N-1]] "Bravo" pod dowódctwem [[Ric Olie|Rica Oliego]] ruszył na okręt. Gdy oddział zbliżył się do celu został zaatakowany przez myśliwce [[Vulture Droid Starfighter]] i działa ochronne. W jednym z myśliwców [[N-1]] znajdował się młody [[Anakin Skywalker]].  
+
Gdy [[Padme Amidala]] urzeczywistniała swój plan odbicia planety jednym z najważniejszych celów było zniszczenie jednostki dowodzenia droidami czyli okręty typu [[Gwiezdny Niszczyciel typu Lucrehulk|Lucrehulk]] [[Saak'ak]]. Oddział myśliwców [[N-1]] "Bravo" pod dowództwem [[Ric Olie|Rica Oliego]] ruszył na okręt. Gdy oddział zbliżył się do celu został zaatakowany przez myśliwce [[Vulture Droid Starfighter]] i działa ochronne. W jednym z myśliwców [[N-1]] znajdował się młody [[Anakin Skywalker]].  
Gdy wszystkie myśliwce nie mogły sobie poradzić Anakin wleciał do głównego hangaru. Tam zaczął walczyć z [[Droid bojowy typu B1|droidami bojowymi]]. Wystrzelił kilka rakiet, które omineły droidy, ale uderzyły w generator pola. Po zniszczeniu generatora [[Saak'ak]] eksplodował. Plan powiódł się przy minimalnych stratach.
+
Gdy wszystkie myśliwce nie mogły sobie poradzić Anakin wleciał do głównego hangaru. Tam zaczął walczyć z [[Droid bojowy typu B1|droidami bojowymi]]. Wystrzelił kilka rakiet, które ominęły droidy, ale uderzyły w generator pola. Po zniszczeniu generatora [[Saak'ak]] eksplodował. Plan powiódł się przy minimalnych stratach.
  
 
== Źródła ==
 
== Źródła ==

Wersja z 20:11, 13 lis 2008

Szturm na Saak'ak

Szturm na Saak'ak to bitwa powietrzna pomiędzy Federacją Handlową, a Naboo. Była to desperacka misja mająca na celu zniszczenie jednostki dowodzenia droidami Saak'ak.

Przebieg

Gdy Padme Amidala urzeczywistniała swój plan odbicia planety jednym z najważniejszych celów było zniszczenie jednostki dowodzenia droidami czyli okręty typu Lucrehulk Saak'ak. Oddział myśliwców N-1 "Bravo" pod dowództwem Rica Oliego ruszył na okręt. Gdy oddział zbliżył się do celu został zaatakowany przez myśliwce Vulture Droid Starfighter i działa ochronne. W jednym z myśliwców N-1 znajdował się młody Anakin Skywalker. Gdy wszystkie myśliwce nie mogły sobie poradzić Anakin wleciał do głównego hangaru. Tam zaczął walczyć z droidami bojowymi. Wystrzelił kilka rakiet, które ominęły droidy, ale uderzyły w generator pola. Po zniszczeniu generatora Saak'ak eksplodował. Plan powiódł się przy minimalnych stratach.

Źródła






Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!