Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Trispzest: Różnice pomiędzy wersjami

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
(Kto używał:)
Linia 6: Linia 6:
  
 
== Kto używał: ==
 
== Kto używał: ==
Kharys, która rozpowszechniła tę technikę, była jednocześnie jej pierwszą użytkowniczką. Najbardziej jednak znanym praktykantem Trispzestu był [[Mroczny Jedi]] [[Maw]], szkolący się w Trispzeście to utracie nóg w starcu z [[Qu Rahn|Qu Rahnem]].
+
Kharys, która rozpowszechniła tę technikę, była jednocześnie jej pierwszą użytkowniczką. Najbardziej jednak znanym praktykantem Trispzestu był [[Mroczny Jedi]] [[Maw]], szkolący się w Trispzeście po utracie nóg w starciu z [[Qu Rahn|Qu Rahnem]].
 
{{Forma walki ms}}
 
{{Forma walki ms}}
 +
 
== Źródła ==
 
== Źródła ==
 
*''[[Dark Forces II: Jedi Knight]]''
 
*''[[Dark Forces II: Jedi Knight]]''

Wersja z 12:17, 4 lut 2007

Maw, korzysta z Trispzest przeciwko Kylowi Katarnowi

Trispzest jest jedną z technik walki mieczem świetlnym, zaliczaną do Siódmej Formy.

Historia i założenia

Trispzest był techniką walki, która wyewoluowała z tradycyjnych walk powietrznych rasy S'kytri z planety Skye. Za jej rozwinięcie odpowiadała Kharys, nosząca tytuł majestrix planety. Warto zauważyć, że w lokalnym języku S'kytri słowo Trispzest oznacza palpitacje serca, co dość dokładnie oddaje charakter tej techniki. Dostosowana do walki w powietrzu, wykorzystuje ona wszelkie atuty, jakie daje jej użytkownikowi niewrażliwość na działanie grawitacji, i jest szczególnie skuteczna przeciwko oponentom pozbawionym tej przewagi. Jej głównym mankamentem jest jednak to, iż latający wojownik nie jest w stanie osłaniać całej powierzchni swojego ciała, przez co jest bardziej narażony na ataki bezpośrednio z góry czy dołu.

Kto używał:

Kharys, która rozpowszechniła tę technikę, była jednocześnie jej pierwszą użytkowniczką. Najbardziej jednak znanym praktykantem Trispzestu był Mroczny Jedi Maw, szkolący się w Trispzeście po utracie nóg w starciu z Qu Rahnem.

Formy walki mieczem świetlnym
[Pokaż/Ukryj]

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!