Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


W głębi lasu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
W glebi lasu.jpg
W głębi lasu
Scenariusz Sang Jun Lee
Rysunki Sang Jun Lee
Tytuł oryginalny Deep Forest
Wydanie polskie Egmont Polska
15 maja 2013
(w Star Wars Komiks 5/2013)
Wydanie USA Dark Horse Comics
2 kwietnia 2005
(w Visionaries)
Oprawa Miękka
Tłumaczenie Martyna Zagrzejewska
Liczba stron 14
Cena 6,99 PLN
Czas akcji 21 BBY


W głębi lasu to pojedyncza historia komiksowa zawarta w magazynie Visionaries. W Stanach Zjednoczonych została wydana przez wydawnictwo Dark Horse Comics 2 kwietnia 2005 roku. W Polsce komiks został wydany w dniu 15 maja 2013 roku przez Egmont Polska w pięćdziesiątym trzecim numerze Star Wars Komiks.

Nota wydawnicza

Wydanie polskie
W czasie wojen klonów Kashyyykiem, rodzimą planetą rasy Wookieech, władał król Grakchawwaa. Na początku konfliktu monarcha pragnął, by jego planeta zachowała neutralność, choć obie strony nakłaniały go do sojuszu. Ten komiks pokazuje co wpłynęło na decyzję króla, dzięki której pod koniec wojen klonów, podczas bitwy o Kashyyyk udało się pokonać nacierające droidy i uratować życie kilkorga Jedi.(Egmont Polska, 2013)

Streszczenie

18 miesięcy po bitwie o Geonosis za równo Republika Galaktyczna jak i Konfederacja Niepodległych Systemów starają się o nakłonienie króla Grakchawwaa, czyli władcy Kashyyyka do przyłączenia się do nich. Zniecierpliwiony Grievous nakazuje Neimodinom wysłanie na planetę droidów. W tym samym czasie na polowaniu przebywa syn króla, Rikummee, wraz ze swoim opiekunem imieniem Ghraggka. Książę zaczyna przechwalać się, jaki to on nie jest świetny myśliwy. Widząc wątpliwość towarzysza, postanawia udowodnić mu to. Kiedy Ghraggka widzi, że Rikummee gdzieś zniknął, zaczyna go szukać i rozglądać się dookoła. Po chwili widzi, jak książę zeskakuje z gigantycznego drzewa na stado pobliskich zwierząt, trzymając się tylko liany, która po chwili pęka, a ten spada na zwierzęta. Stworzenia denerwują się, po czym uciekają z Rikummee na karku jednego z nich. Ghraggka biegnie za nimi, aż dociera do bagna, gdzie atakuje go jeden z droidów Separatystów, otwierając do niego ogień. Dzielny Wookiee zaskakuje przeciwnika okrążając go, po czym wskakuje na niego i zaczyna okładać go metalowym prętem. Szybko jednak zostaje zrzucony do wody, lecz po chwili wyskakuje i kontynuuje walkę. Zadaje droidowi parę potężnych ciosów, po czym ten przypiera do go drzewa. W odpowiedzi Wookiee wbija mu pręt w główny fotoreceptor, na co ten upada. W wodzie zauważa leżącego księcia, lecz gdy do niego podbiega, okazuje się, że ten już nie żyje. Po chwili Ghraggka zostaje okrążony przez kolejne droidy, ale z opresji wyciągają o inny Wookiee, ostrzeliwując droidy swoimi kuszami. Podczas gdy król prowadzi negocjacje z Separatystami, otrzymuje wiadomość o śmierci syna, na co rozwścieczony uderza w stół pięścią, wypowiadając wojnę najeźdźcom.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Broń i technologia


Visionaries
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!