Zapraszamy do udziału w konkursie


Darth Ruin

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy starożytnego Sitha. Artykuły o podobnej nazwie to: Darth Ruyn - członek Nowego Zakonu Sithów.
Darth Ruin.jpg
Darth Ruin
Rasa: Umbaranin
Kolor oczu: Żółte
Przynależność:
Profesja:
Darth Ruin był umbarańskim Mrocznym Lordem, który zapoczątkował nowe wojny Sithów w 2000 BBY.

Biografia

Ruin był z początku znany jako Phanius, charyzmatyczny mistrz Jedi Starej Republiki, głoszący wiele kontrowersyjnych poglądów. W 2000 BBY odszedł z Zakonu Jedi, będąc jednym z pierwszych Jedi w Straconej Dwudziestce. Jego śladem podążyło pięćdziesięciu innych Jedi. Wydarzenie to jest znane jako Czwarta wielka schizma w Zakonie Jedi.

Phanius i jego rosnący w siłę poplecznicy założyli w końcu Nowe Imperium Sithów i wypowiedzieli wojnę Republice. Twór Ruina przetrwał prawie do końca tysiącletniej wojny, by w ostatniej jej dekadzie zostać zastąpionym przez Bractwo Ciemności.

Ruin w końcu padł ofiarą własnej zdrady i został zabity przez własnych popleczników.

Ciekawostki

  • Postać Dartha Ruina została wymyślona przez George'a Lucasa jako część podłoża dla trylogii prequeli. W jego notatkach jest on bezimiennym Jedi, który na dwa tysiące lat przed filmami opuszcza Zakon z pięćdziesięcioma swymi zwolennikami, zakładając pierwszy Zakon Sithów. Jego rola trochę się zmieniła, ponieważ w Legendach były już opisane inne początki Sithów (komiksy Tales of the Jedi). Wówczas to schizma którą zapoczątkował okazała się być czwartą, a nie pierwszą.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.