Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Archiwisty:Oloorin

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Oloorin!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Yako

Zalecenia

Hej. Bardzo się cieszę, że dodajesz bardzo wiele nowych, proponowanych ciekawostek, ale musisz pamiętać o kilku sprawach. Po pierwsze, gdy edytujesz, to staraj się robić jedną większą edycję, zamiast wielu mniejszych, gdyż te bardziej zapychają bazę danych Ossusa. Po drugie, ciekawostki zaczynają się z małej litery, gdyż są one dokończeniami zdania "Czy wiesz, że ... ". Po trzecie staraj się też nie nadużywać dużych liter w zdaniach, np. mistrz Jedi, jasna strona Mocy, wojny klonów piszemy z małej. Ostatnia rzecz, to że podczas linkowania nie musisz używać "_" takich znaków w miejsce odstępów, tylko normalnych spacji. Pozdrawiam, signjedi.png Theed Dyskusja  06:48, 18 maj 2012 (CEST)

Przypominam, że tego: _ w linkach się nie używa. Zamiast tego mają być spacje. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  21:14, 21 sie 2012 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!