Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Kassius Konstantine

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Leia holo.png
Pomóż mi, Obi-Wanie Kenobi. Jesteś moją jedyną nadzieją.

Ten artykuł potrzebuje przypisów.


Uwaga! Niektóre sekcje tego artykułu, lub też cały artykuł muszą zostać opatrzone odpowiednimi przypisami. Pomóż nam ulepszyć ten artykuł i dodaj do niego przypisy.

Kassius Konstantine-SW Card Trader.png
Kassius Konstantine
Data i miejsce śmierci: 2 BBY, Układ Atollon[1]
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Admirał
Kassius Konstantine był imperialnym oficerem pełniącym swoją funkcję około roku 5 BBY.

Biografia

Pościg za rebeliantami

Kassius dowodził okrętem Imperium, kiedy pau'ański inkwizytor udał się w pościg za Kananem Jarrusem i Ezrą Bridgerem. Rebelianci udali się do dawnej bazy wojskowej o nazwie Fort Anaxes, gdzie doszło do pojedynku.

W drodze na Mustafar

Niedługo potem, wojska Imperium dowodzone przez gubernatora Wilhuffa Tarkina zastawiły pułapkę na Jarrusa. Kiedy Jedi został pochwycony, moff rozkazał przewiezienie go na Mustafar, gdyż twierdził, iż na owej planecie każdy kiedyś zaczyna mówić. Admirał dowodził wtedy statkiem Tarkina - Sovereign. Udało mu się ewakuować przed jego wybuchem.

Atak na Mykapo

Starcie nad Mykapo.

W roku 2 BBY Kassius przebywał razem z wielkim admirałem Thrawnem na gwiezdnym niszczycielu. Otrzymali meldunek o problemach na Mykapo, gdzie przed ich oblężeniem broniła się miejscowa grupka buntowników wspieraną przez Rebelię, Żelazna Eskadra. Jako że Mykapo nie dysponowało innymi siłami zbrojnymi, Thrawn postanowił wysłać tam Konstantine'a na pokładzie lekkiego krążownika typu Arquitens, praktycznie bez większej obstawy. Taki pomysł zdziwił admirała Kassiusa, lecz nie miał on wyjścia. Udał się w podróż, aż odnaleźli niewielki frachtowiec przeciwników. Konstantine widząc go stwierdził, że Thrawn przecenił siły wroga. Wysłał kilka TIEów do ataku, co przyniosło efekty, gdyż tuż po pierwszej fali ostrzału ze statku ewakuowali się wszyscy członkowie załogi, pozostawiając na statku tylko kapitana, nastoletniego Marta Mattina, który przechytrzył przyjaciół aby móc samemu stawić czoła wrogowi. Sam zbliżył się do krążownika, po czym wypuścił w jego kierunku skrzynie z ładunkami wybuchowymi. Kassius nakazał zestrzelenie ich z użyciem dział dziobowych, co ochroniło ich od obrażeń. Następnie myśliwce TIE kontynuowały ostrzał i uszkodziły silniki frachtowca. Widząc to pozostali rebelianci wykonali skok w nadprzestrzeń na pokładzie swojego promu transportowego, Phantom II. Kassius nakazał podczepić do jego statku magno-minę. Wiedział on, że rebelianci powrócą, a chcąc czy nie chcąc aby zabrać swojego przyjaciela z pobojowiska będą musieli podczepić się do niego. Wówczas planowali oni odpalić ładunki, wysadzając oba statki na raz. Następnie Konstantne celowo przepuścił tylko część wysłanej przez Marta wiadomości z prośbą o pomoc. Wkrótce zgodnie z założeniem na pole walki przyleciał Ghost. Zaatakowały ich TIE, na co ci zaczęli zawracać. Takie podejście zasugerowało imperialnym oficerom, o tym jakoby to rebelianci mogli zlokalizować minę. Niepostrzeżenie wysłali dwa droidy astromechaniczne, które odczepiły ładunek i podczepiły go do kontenera znajdującego się na pokładzie frachtowca. Kiedy sygnał z nadajnika urwał się, Konstantine zdenerwował się i nakazał ponownie go odnaleźć. Wkrótce ten jednak wrócił, co uspokoiło admirała. Kiedy dwa frachtowce złączyły się, Kassius nakazał detonację, lecz mina nie odpowiadała. Po jakimś czasie na pole bitwy wdarł się komandor Jun Sato ze swoją korwetą CR90. Konstantine nakazał wezwać posiłki. Wkrótce dwa frachtowce zbliżyły się i wyrzuciły kontener. Wtedy to sygnał do nadajnika powrócił i mina wybuchła, uszkadzając potężnie krążownik. Mimo to Konstantine przeżył, a po chwili na pole walki przyleciał Thrawn na pokładzie swojego niszczyciela. Rebelianci widząc go zawrócili, wykonując skok w nadprzestrzeń. Następnie Thrawn skontaktował się z Kassiusem, pytając go o powodzenie misji, na co ten zameldował, że rebelianci i stronnicy z Mykapo zostali unieszkodliwieni, lecz wielkiego admirała nie zadowalał wynik starań współpracownika i zwrócił uwagę, że uciekli oni z pola walki, przez co dalej byli na wolności.[2]

Ciekawostki

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!