Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Rattatak

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rattatak EA.jpg
Rattatak
Astrografia
Region: Zewnętrzne Rubieże[1]
Układ: Guter Wade[1]
Gwiazda: 1: Rek[1]
Współrzędne: H-16[1]
Długość dnia: 35 standardowych godzin[1]
Długość roku: 578 lokalnych dni[1]
Geografia
Średnica: 15710 km[1]
Dominujący krajobraz: Góry, kaniony, pustynie[1]
Społeczeństwo i inne
Języki: Rattataki[1]
Struktura demograficzna:
  • Populacja: 900 milionów[1]
  • Rattataki (70%)[1]
  • Inne rasy (30%)[1]
Import: Najemnicy i broń[1]
Eksport: Brak[1]
Rattatak to niegościnna planeta, położona na krańcach Zewnętrznych Rubieży.

Historia

Przez długi czas Rattatak pozostawał nieodkryty przez podróżników z Republiki. Ponieważ mieszkańcy nie mieli kontaktu z republikańskim rządem i siłami zbrojnymi, na Rattataku panowało bezprawie, a brutalni lordowie wojenni rządzili siejąc strach i walcząc ze sobą o wpływy. Miasta, które wybudowano, nieraz leżały w ruinach, a olbrzymia liczba mieszkańców planety została wymordowana w czasie niezliczonych i krwawych wojen, które toczyły się przez pokolenia, jako że Rattatakanie nie wynaleźli broni masowego rażenia. Wierzyli też, iż poza nimi nie ma w galaktyce innej rasy - konflikty zbrojne toczące się przez cały czas nie sprzyjały wynalezieniu podróży kosmicznych.

Bogaci mieszkańcy nie objętych wojnami prowincji wkrótce znaleźli sposób na pomnożenie swoich majątków, za które mogli kupić więcej broni oraz żołnierzy. Były to walki gladiatorów, które stały się powszechną rozrywką wysoko urodzonych Rattatakan. Rzadko zdarzało się, by wojownik próbujący swych sił na arenie wychodził zwycięsko z walki z coraz silniejszymi przeciwnikami.

Gdy na planecie wylądował mistrz Jedi, Ky Narec, znalazł silną Mocą sierotę - Asajj Ventress, która wkrótce została jego padawanką. Razem powstrzymali na pewien czas rozlew krwi i doprowadzili do względnego spokoju na Rattataku.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!