Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Tarfang

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tarfang
Miejsce pochodzenia: Endor
Rasa: Ewok
Kolor włosów: Czarna sierść z ukośnym białym pasem na plecach
Kolor oczu: Czarne
Przynależność: Galaktyczna Federacja Niezależnych Sojuszów
Profesja: Przemytnik
Tarfang był przemytnikiem z rasy Ewoków. W pewnym okresie swojego życia został kompanem sullustanina Jae Juuna. Był drugim pilotem frachtowca XR808g.

Biografia

Młodość

Po opuszczeniu swojej rodzinnej planety Endora, Tarfang mocno związał się ze światem przestępczym. Liczne przestępstwa doprowadziły do wyroków śmierci w dziesięciu systemach. W trudnym do określenia okresie swojego życia poznał sullustanina Jae Juuna i został drugim pilotem jego frachtowca XR808g.

Współpraca z Jedi

W 35 ABY, w jednej z kantyn gniazda Lizil spotkał Sabę Sebatyne oraz Luke'a Skywalkera. Pomógł im nawiązać kontakt ze swoim kapitanem Jae Juunem, gdyż Jedi poszukiwali informacji o Kolonii.

Wraz z Jae miał wyruszyć z misją transportową do gniazda Yoggoy. Jedi byli zainteresowani położeniem Yoggoyów, dlatego Tarfang za upoważnieniem Juuna, negocjował koszt pomocy dla klientów. Początkowo negocjacje toczyły się opornie, ponieważ Juun i Tarfang mieli umowę z Lizilem, mówiącą, że zachowają w tajemnicy położenie gniazd Kolonii. Lecz gdy Jedi zaproponowali sporą sumę pieniędzy, przemytnicy zgodzili się pomóc.

Gdy tylko przemytnicy opuścili Lizil, wyłączyli transponder ich frachtowca. To zmusiło Jedi to lotu na ślepo. Użyli Mocy i wyśledzili uciekający XR808g. Na pokładzie statku Tarfang stoczył walkę z Yoggoyem-przewodnikiem. W wyniku potyczki został ranny i stracił większość swej sierści. Zaraz po wylądowaniu w gnieździe Yoggoy, Han Solo chciał zabić Junna. Jae wytłumaczył mu, że transponder wyłączył Yoggoy-przewodnik, którego Tarfang próbował powstrzymać lecz daremnie.

Ranny Ewok został zabrany przez Skywalkerów, Jade Shadow na Ossus i tam poddany leczeniu w płynie bacta. Drugim powodem rozdzielenia go z Juunem był fakt, że Ewok nie przypadł do gustu Hanowi.

W niedługim czasie Juun utracił XR808g. Sullustanin i Tarfang od tamtej pory latali razem z małżeństwem Solo, jako załoga Millennium Falcon.

Podczas bitwy o Kr, Tarfang i Juun opiekowali się wraz z Cakhmaimem i Meewalhą Sokołem, gdyż jego właściciele udali się na pomoc mistrzom Skywalkerom. Gdy obydwoje Noghri wyszli na zewnątrz frachtowca, Tarfang wyłączył C-3PO, który również był na pokładzie i chciał uprowadzić statek. Lecz udaremnili mu to Jaina Solo i Zekk, którzy również zmierzali uratować starszych Jedi. Juun powiedział przez komlink, że tylko zamierzali przestawić statek, dlatego Solo nie dowiedzieli się o zamiarach Ewoka.

Druga galaktyczna wojna domowa

W 40 ABY razem ze swoim partnerem na rozkaz admirał Cha Niathal pilnował Rady Wookieech by nikt nie przeszkadzał w jej obradach. Gdy pojawiło się małżeństwo Solo, by nie dopuścić do przekazania floty wookieech pod władzę Jacena, Ewok kazał ich aresztować. Po krótkiej walce Solo zostali uwięzieni.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!