Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Veermok

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Veermok.jpg
Veermok
Planeta pochodzenia: Naboo
Przeciętny wzrost: 2,5 metraVeermok to mięsożerne zwierzę żyjące na Alderaanie i Naboo.

Wygląd

Veermoki miały owłosione łapy, stopy oraz nasadę karku, natomiast reszta ich ciała nie posiadała owłosienia. Posiadały wysuniętą do przodu żuchwę oraz ostre zęby. Ich łapy zwieńczone były pazurami znacznej wielkości. Veermoki miały długą szyję, którą trzymały skurczona we włosach na nasadzie karku.

Historia

Po zniszczeniu Alderaana jedna z arystokratycznych rodzin zebrała wszystkie gatunki zwierząt z planety i przewiozła je na mały księżyc, daleko od strefy wpływów Imperium.

W czasach Rebelii Leia Organa wylądowała na małym księżycu, na którym skryli się jej przyjaciele z czasów dzieciństwa. Chciała ich namówić, aby zgodzili się na ustabilizowanie rebelianckiej bazy na powierzchni księżyca. Wraz z jednym z nich, Raalem Panteer, udała się na polowanie, podczas którego zaatakował ich veermok. Zwierzę zaatakowało jej towarzysza, więc Leia zmuszona była je zastrzelić.

Następnego dnia Raal został ukąszony przez jadowitego morpa i wieczorem był na skraju wyczerpania. Leia pomagała mu przeprawić się przez dżunglę, gdy napadł na nich kolejny veermok, prawdopodobnie partner osobnika zastrzelonego przez Leię. Księżniczka stanęła w obronie przyjaciela a wściekłe zwierzę zatrzymało się tuż przed nią. Po krótkiej chwili odeszło z powrotem do lasu, ponieważ pomyślało że Leia jest partnerką Raala.

Veermoki są bardzo przywiązane do swoich partnerów, dlatego potrafią uszanować inne związki, nawet jeśli są to związki innych zwierząt.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!