Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Arbeloa

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Darth Plagueis the Wise (dyskusja | edycje) z dnia 18:32, 28 lip 2021

(różn.) ←Starsza wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Arbeloa.

Arbeloa był mężczyzną, pochodzącym z plemienia żyjącego na planecie podbitej w 25 ABY przez Yuuzhan Vongów. Został schwytany i umieszczony na statku niewolniczym Tsam P'ah, gdzie uczestniczył w buncie przeciwko Yuuzhanom.

Biografia

Lud Arbeloy był wojowniczy i brutalny, przykładał też dużą wagę do zbrojenia się. Kiedy jednak tuż przed bitwą o Artorias jego planeta została zaatakowana, wszyscy jego członkowie - prócz Arbeloy - zginęli. Sam mężczyzna został pojmany, ale zanim się to stało, zdążył nadać komunikat ostrzegający o flocie inwazyjnej. Odebrali go Sarkkin i Panha, lecz nie udało im się ostrzec mieszkańców kolejnej planety na trasie floty Yuuzhan - Artorias.

Po schwytaniu wojownik został umieszczony na Tsam P'ah, gdzie przywiązano go do ściany celi i torturowano. Po bitwie o Artorias na statku znaleźli się jeńcy z tej planety, wśród których była Kaye Galfridian. Arbeloa zaobserwował, że ma silny charakter i może być niebezpieczna dla Yuuzhan. Powiedział jej, że jeśli uwolni go z więzów, będzie dla niej walczył przeciwko ich ciemiężycielom, w zamian chcąc głowy dowódcy Tsam P’ah - Sha'kela. Gdy Kaye mu to zapewniła, mężczyzna zaczął jej pomagać w układaniu planu rewolty.

W końcu nadszedł moment, gdy wojownik był już niemal wolny od więzów. W pewnej chwili udał, że dusi Kaye, by przyciągnąć strażników. Gdy znaleźli się w celi, Arbeloa uwolnił dziewczynę i rozpoczął się bunt. Mężczyzna odłamał fragment statku i używał go jako maczugi. Podczas walki został co prawda ranny, lecz nie powstrzymało go to przed wspieraniem pozostałych jeńców. Dotarł w końcu wraz z Kaye do miejsca, w którym znajdował się Sha'kel. Pozbawił go głowy i zachował ją jako trofeum, gdy bunt został zakończony powodzeniem.

Ciekawostki

  • Arbeloa to również nazwisko hiszpańskiego obrońcy grającego obecnie w drużynie Realu Madryt.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Arbeloy.
Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!