Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Nien Nunb/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Nien Nunb.jpg
Nien Nunb
Miejsce pochodzenia: Sullust
Rasa: Sullustanin
Wzrost: 160 cm
Kolor oczu: Czarne
Kolor skóry: Różowa
Przynależność:
Profesja: Przemytnik
Nien Nunb był sullustańskim przemytnikiem, a następnie pilotem Rebelii. Jego największym dokonaniem było zniszczenie, wraz z Lando Calrissianem, Drugiej Gwiazdy Śmierci. Miał siostrę, również pilotkę - Aril Nunb.

Biografia

Nien Nunb urodził się na Sulluście, jakiś czas przed bitwą o Yavin. W młodym wieku został pilotem pracującym dla SoroSuub Corporation. Jednak gdy firma zaczęła wspierać Imperium Galaktyczne, Sullustanin zbuntował się przeciw pracodawcom. Wraz z przyjaciółką, Sian Tevv, utworzyli grupę rebeliantów, walczących przeciw Imperium i SoroSuub. Udało im się przeżyć atak imperialnego niszczyciela, podczas którego zniszczony został statek Niena - Sublight Queen. Niedługo po tym wydarzeniu, Nunb i Sian Tevv zdecydowali się przyłączyć do Sojuszu Rebeliantów.

W roku 4 ABY Sullustanin został wyznaczony do ataku na Drugą Gwiazdę Śmierci. Pilotował, wraz z Lando Calrissianem Millennium Falcona i w bitwie o Endor pomógł zniszczyć stację bojową. Po upadku Imperium, Nien Nunb kilkakrotnie pomagał Nowej Republice oraz przyjaciołom - Hanowi Solo i Lando Calrissianowi.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!