Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Rasi Tuum

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Anakin dodopracowania.png
Życie wydaje się prostsze, kiedy coś naprawiasz.

Ten artykuł wymaga dopracowania.


Prosimy, dopracuj go pod względem języka i formy, korzystając z zaleceń edycyjnych. W tym artykule należy: zakończyć historię, rozbudować.

Rasituum.PNG
Rasi Tuum
Rasa: Cathar
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Rasi Tuum był catharskim rycerzem Jedi. Miał dwójkę rodzeństwa: Ahn Rasi Tuuma oraz Zho Rasi Tuuma. Przeżył wojnę sithańsko-imperialną, po czym uciekł do ukrytej świątyni na Taivas, gdzie spotkał swoją byłą padawankę, Azlyn Rae.

Biografia

Wczesne życie

Rasi Tuum w pewnym momencie został wysłany z misją na górniczą planetę Roon. Wyczuł tam wielkie zaburzenia w Mocy. Okazało się, że piraci zaatakowali obóz górników. Mistrz Jedi zaczął chronić górników. Podczas jednej z potyczek odciął kapitanowi Ravowi prawą nogę. Jednak w obronie dowódcy stanął Zareb Syn, który po krótkiej walce został przecięty mieczem świetlnym. Jednak mimo wszystko kapitan Rav pojmał jedną z arkaniańskich górniczek.

Wojna sithańsko-imperialna

W latach 127 ABY-130 ABY Rasi Tuum brał udział w wojnie sithańsko-imperialnej. W jej ostatnich dniach, w 130 ABY, Jedi wraz z Azlyn Rae bronili stolicy galaktyki, Coruscant. Jednak w pewnym momencie rozdzielili się na moment, a wówczas Azlyn zauważyła, że jej Tuum zniknął w wybuchu i dymie. Dziewczyna była przekonana, że mistrz Jedi zginął, więc postanowiła opuścić planetę. Jednak jej przeczucia ją zmyliły.

Ukryta świątynia

Po przegranej wojnie Rasi zamieszkał na planecie Taivas, w ukrytej świątyni Jedi. Siedem lat po masakrze na Ossus do owej świątyni przybył Cade Skywalker, syn Kola. Wraz z nim przybyli również Jariah Syn, Bantha "Rawk", Delia Blue oraz Azlyn Rae. Okazało się, iż przybyli za nimi Rycerze Imperialni. Podczas spotkania żołnierzy i Rady Jedi, Azlyn wymknęła się do ogrodów medytacji, gdzie spotkała się ze swoim mistrzem. Tuum dowiedział się, że po tym, jak jego uczennica opuściła Zakon Jedi, w nieznanych okolicznościach została uratowana przez Rycerzy Imperialnych. W zamian przysięgła służyć Mocy jako ręka Imperatora Fela. Rasi poradził Azlyn medytować wraz z nim. Nagle oberwał brzytwożukiem, a Jariah Syn począł do niego strzelać. Jedi szybko obezwładnił napastnika wplątał go za pomocą mocy w jakieś zarośla i zapytał go, kim jest i dlaczego go atakuje. Zamachowiec gniewnie odpowiedział mu na wszystkie pytania, oraz powiedział, że Tuum zamordował mu ojca.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!