Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Roblio Darté

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
RoblioDarte.jpg
Roblio Darté
Data i miejsce śmierci: 19 BBY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność:
Profesja: Jedi
Roblio Darté był mistrzem Jedi, żyjącym w erze upadku Starej Republiki. Używał rozwidlonego miecza świetlnego o niebieskiej barwie. Zginął podczas konklawe na Kessel.

Biografia

Wojny klonów

W czasie wojen klonów w 21 BBY Roblio walczył bitwie o Parcellus Minor, którą przeżył tylko on i 10% jego oddziałów. Dwa dni później udał się na spotkanie z Wielką Radą Jedi, w celu opowiedzenia przebiegu bitwy. W spotkaniu brała udział także trójka senatorów: Mon Mothma, Bail Organa i Ask Aak. Jego relacja została zignorowana przez media i Republikę.

Konklawe na Kessel

Roblio przeżył rozkaz 66. W 19 BBY razem z siedmiorgiem ocalałych Jedi udał się na Kessel. Na spotkaniu powiedział, że chce ocalić Republikę, na co Tsu Choi odparł mu, że ona już nie istnieje. Koffi Arana za to odrzekł, że za wszelkie zło w galaktyce odpowiadają Sithowie i tylko ich śmierć pozwoli na obalenie Imperium.

Śmierć Roblio Darté

Mistrz Koffi gotów był na użycie każdej broni, która umożliwi zabicie Imperatora i jego ucznia - nawet jeśli miałaby to być ciemna strona która mogłaby mu pomóc w osiągnięciu celu. Na to Darté odpowiedział, że Jedi zboczyli ze swojej ścieżki, gdy zgodzili się zostać generałami w wojnach klonów. Chwilę potem okazało się, że Shadday Potkin zastawiła pułapkę na Dartha Vadera. Gdy przybył Vader, Roblio wraz z resztą rozpoczął z nim walkę. W końcu przeżył tylko on, Tsu Choi i Jastus Farr. Wspólnie Mocą popchnęli wielką stertę głazów na Mrocznego Lorda. Wtedy przybył oddział klonów, który niemal natychmiast zabił mistrza Farra. Wtedy Darté schował się za metalową osłoną, a Choi skoczył ku żołnierzom, jednak został zatrzymany Mocą przez Vadera w powietrzu. Chwilę potem Roblio wychylił się na chwilę i został zastrzelony przez oddział Vadera.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!