Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Sariss

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Wersja Merridius (dyskusja | edycje) z dnia 20:11, 22 kwi 2006

Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Sariss była jedną z siedmiu Mrocznych Jedi służacych Inkwizytorowi Jerecowi. Znano ją również pod pseudonimem Prorokini.

Historia

O jej pochodzeniu nie wiadomo nic. Wychowywała się pod opieką Proroków Ciemnej Strony. A Ci nie potrafili zastąpić jej prawdziwej rodziny, zresztą wcale nie chcieli. Dzieciństwo Sariss związane więc było z bólem i cierpieniem, a ten, jak wiadomo, prowadzi prostą drogą do Ciemnej Strony Mocy.

Siłą rzeczy szybko została jednym z wielu imperialnych siepaczy, jako agentka na Tatooine, gdzie używając imienia Prorokini pracowała dla gubernatora Toura Aryona. Zlecano jej też inne zadania, takie jak np. pomoc w wyszkoleniu niejakiego Merili. Pod czas wypełniania ich dwukrotnie spotkała Jereca, raz na Dromund Kaas i drugi na pokładzie jego niszczyciela Vengeance. Inkwizytor i jego wizje zagospodarowania galaktyki odrazu wywarły na Mrocznej Jedi ogromne wrażenie.

Po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci, kiedy mieszkańcy Tatooine zbuntowali się przeciw władzy Imperium, ślad po Sariss zaginął. Niedługo później pojawiła się ona na dworze pewnego bogacza z Panathan. Tylko nieliczni wiedzieli, że działała już wtedy służąc Jerecowi.

Tam też zlecono jej szkolenie Yuna, którego początkowo traktowała ostro, tak jak ją niegdyś Prorocy. Z czasem wytworzyła się między nimi więź, jednak różnie rozumiana przez obie strony. Podczas ich misji na Ruusan Sariss próbowała zabić oszołomionego jeszcze Kyle'a Katarna. Gdy Yun próbował obronić Katarna Mroczna Jedi omyłkowo zabiła młodzieńca. Korzystając z chwili nieuwagi rebeliant chwycił miecz jej ucznia i zadał cięcie, które przeszło prosto przez serce Prorokini.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!