Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Zakon Nachylonego Kręgu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Zakon Nachylonego Kręgu
Przywódca/Przywódcy Wielki Mędrzec
Kwatera główna Fobosi, Coruscant
Data założenia Około 1000 BBYZakon Nachylonego Kręgu to organizacja założona za rządów kanclerza Tarsusa Valoruma z siedzibą w budynku w dzielnicy Fobosi na Coruscant.

Członkowie Zakonu byli bogatymi i wpływowymi istotami. Nigdy nie było ich więcej niż pięciuset. Zakon posiadał wiele symbolicznych obrzędów.

Gdy na Coruscant miało miejsce trzęsienie ziemi, budynek Zakonu przychylił się o 10 stopni na południowy zachód. Sto lat później budynek powrócił do poprzedniej pozycji, lecz kamienny krąg pozostał przechylony. Stąd wzięła się nazwa organizacji.

Około 52 BBY do Zakonu Nachylonego Kręgu miał wstąpić Larsh Hill. Podczas jego inicjacji obecni byli Muunowie z Damask Holdings, w tym Hego Damask, który około 20 lat wcześniej odrzucił propozycję dołączenia do Zakonu z powodu swojej tajnej tożsamości. Członkowie Nachylonego Kręgu zostali jednak unieszkodliwieni przez Maladian, którzy w przebraniu członków Zakonu zabili Hilla i resztę Muunów, a następnie próbowali zabić Damaska, z polecenia senatora Paxa Teema.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!