Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Durosi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Durosjanie)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Przedstawiciele rasy Durosów

Durosi (zwani też Durosjanami) to rasa, która obok Korelian najwcześniej opanowała loty nadprzestrzenne. Dzięki temu przyśpieszyli swój rozwój, oraz zajęli się międzyplanetarnym handlem, przecierając dużą ilość szlaków nadprzestrzennych.

Durosi są wysokimi, człekokształtnymi istotami o niebieskiej skórze, dużych czerwonych oczach i cienkich ustach wyglądających jak rozcięcie. Rasa ta nie ma nosów, lecz odpowiednikami tego organu są odpowiednie gruczoły pod oczami. Poza tymi cechami, nie różnią się zbytnio od ludzi.

Są zaawansowani pod względem technicznym, słyną z projektów wielu statków kosmicznych. Przemysł stoczniowy zdominował gospodarkę i stał się głównym środkiem dochodu ich rodzinnej planety - Duro.

Durosom najwięcej radości sprawia podróżowanie po galaktyce, nieważny jest dla nich cel podróży. Wielu młodych Durosjan zostaje pilotami, byle tylko dołączyć się do jakiejś eskadry, bądź wyprawy. Wielu Durosów osiedla się w pobliżu kosmoportów, gdzie łatwo mogą znaleźć pracę jako piloci.

Durosi są bardzo otwarci, przyjacielscy i zrównoważeni. Jedynym sposobem na wyprowadzenie ich z równowagi jest porównanie bądź pomylenie z Neimoidianami, gdyż nienawidzą być porównywani z tymi istotami. Wpadają wtedy we wściekłość i zazwyczaj stają się niemili dla obrażającej osoby. Wbrew jednak oficjalnemu stanowisku większości Durosów, faktem jest, że Neimoidianie wywodzą się bezpośrednio właśnie od nich.

Większość istot ich rasy mieszka w 6 orbitalnych miastach. Durosi, gdy się do nich przenieśli, zapomnieli o swojej planecie i zaczęli ją zaniedbywać.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz przedstawicieli
rasy Durosów.
Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Durosów.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!