Biblioteka Ossus:Informacje prawne

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Biblioteka Ossus to najbogatsza polska encyklopedia dotycząca Gwiezdnych wojen.

Wiarygodność danych

Założyciele Biblioteki dokładają wszelkich starań, aby publikowane tu treści były prawdziwe oraz kompletne, nie ponosi jednak odpowiedzialności za ich niekompletność lub błędność, jak również za jakiekolwiek podjęte na ich podstawie działania. Wydawca i Redakcja nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek treści publikowane na stronach Biblioteki przez jej Użytkowników. Korzystasz z nich na własną odpowiedzialność.

Fikcja literacka

Świat Gwiezdnych wojen jest światem fikcyjnym, a wszystkie występujące w nim postacie i zjawiska są tworem wyobraźni autorów filmów, książek, komiksów, gier komputerowych i innych materiałów opisujących ten świat. W rzeczywistości nie istnieją ani rycerze Jedi, ani Sithowie, ani Moc, ani Imperium Galaktyczne, ani też żadne inne byty, miejsca i inne obiekty, z których większość została umieszczona w niniejszej encyklopedii w kategorii Świat Gwiezdnych wojen.

Opisy istniejących osób oraz materiałów (jak na przykład filmów i książek) umieszczone są w Bibliotece w sekcji Poza światem Gwiezdnych wojen.

Legalność

Dokładamy wszelkich starań, aby treści publikowane tutaj nie naruszały żadnych praw, w tym w szczególności praw autorskich i pokrewnych. Jeżeli jednak zauważysz jakiekolwiek naruszenie prawa, prosimy, poinformuj nas o tym! Przeczytaj więcej o stosunku Biblioteki do praw autorskich.

Cała zawartość Biblioteki Ossus chroniona jest prawami autorskimi oraz licencją Creative Commons (CC-BY-SA). Naruszanie tych praw, np. przez nielegalne wykorzystanie umieszczonych tutaj materiałów, podlega karze przewidzianej w Ustawie.

Udzielanie informacji stronom trzecim

Z wyjątkiem wypadków gdy wprost inaczej zaznaczono, wszelkie teksty umieszczone w projektach Wikimedia są udostępniane na licencji CC-BY-SA.

Wydawca nie będzie sprzedawać lub udzielać informacji prywatnych, takich jak adresy e-mail, stronom trzecim, chyba, że się na to zgodzisz, lub jest to wymagane przez prawo.

Bezpieczeństwo informacji

Nie dajemy żadnych gwarancji w przypadku nieautoryzowanego dostępu do informacji, które udostępniasz. Te informacje mogą być dostępne dla każdego posiadającego dostęp do serwera. Niepełna lista tych osób jest dostępna poniżej:

Jednak kiedy edytujesz stronę wiki, publikujesz dokument. Jest to działanie publiczne, wiążące Cię jawnie jako autora z daną edycją.

Identyfikacja autora

Publikować w Bibliotece możesz tylko po bezpłatnym utworzeniu konta. Po zalogowaniu się, do identyfikacji zostanie użyta nazwa Twojego konta. Kiedy używasz pseudonimu, Twój adres IP nie jest publicznie dostępny, z wyłączeniem przypadków nadużyć, w tym aktów wandalizmu dokonywanych przez Ciebie lub przez innego użytkownika o tym samym adresie IP. W każdym wypadku Twój adres IP jest zapisywany na serwerach Ossusa i może być ustalony przez administratorów serwera. Twój adres IP i jego powiązania z nazwami użytkowników może zostać ujawniony w pewnych szczególnych okolicznościach (patrz niżej).

Jeśli logujesz się na Ossusie z kawiarenki internetowej lub szkoły (lub z innego ogólnodostępnego komputera) pamiętaj, żeby się rozłączyć/wylogować po zakończeniu edycji, żeby uniknąć możliwości podszycia się kogoś innego pod Twoje konto.

Nazwa użytkownika

Zakładając konto w Bibliotece Ossus musisz wybrać nazwę użytkownika i hasło. Administracja Ossusa właściwie nie ogranicza tego jak brzmieć powinien Twój nick. Może być Twoją ksywką, może być wariacją imienia i nazwiska, nazwiskiem ulubionego bohatera z Gwiezdnych wojen i tak dalej. Zakazane są jednakowoż nazwy użytkownika mieszczące się w co najmniej jednej z poniższych kategorii:

  • losowe ciągi znaków dłuższe niż pięć znaków (np.: Archiwista:adskhjoiuwre89)
  • adresy internetowe w całości lub we fragmencie (np.: Archiwista:www.onet.pl)
  • nazwy wulgarne
  • nazwy powiązane z rasizmem lub nazizmem
  • nazwy postrzegane jako możliwa reklama
  • nazwy posiadające znaki, które znajdują się poza zakresem A-Z, a-z, 0-9. Dopuszczalne są oczywiście tzw. znaki polskie (ą,ż,ś,ć,ź,ń,ł,ó,ę).

W przypadkach spornych, rozstrzygają Strażnicy Biblioteki.

Cookies

Po zalogowaniu może zostać ustawionych więcej plików cookies, aby uniknąć konieczności wpisywania Twojego loginu (i ewentualnie hasła) w czasie następnej wizyty. Są one ważne przez 30 dni. Możesz je usunąć po sesji przeglądania, jeżeli używasz publicznego komputera i nie chcesz, aby jego inni użytkownicy znali Twoją nazwę użytkownika. (W takim razie, usuń także pamięć podręczną [cache] Twojej przeglądarki.)

Hasła dostępu

Hasło użytkownika jest jedyną gwarancją zabezpieczającą jednorodność historii edycji i potwierdzającą złączenie Ciebie i konta. Wszyscy użytkownicy powinni wybierać trudne do złamania hasła i nigdy nie przekazywać ich nikomu innemu. Ponadto, nikt nie powinien świadomie rozpowszechniać hasła innego użytkownika ani pośrednio, ani bezpośrednio. Pamiętaj, że za szkody dokonane z użyciem Twojego użytkownika - Ty odpowiadasz.