Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Droid niania TDL

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Niania TDL)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Niania TDL.jpg
Droid niania TDL
Producent Accutronics
Typ Droid niania
Wysokość 190 cm
Płeć ŻeńskaDroid niania TDL to jeden z droidów wyprodukowanych przez firmę Accutronics. Pierwsze próby wypuszczenia na rynek niań TDL zakończyły się fiaskiem. Po drobnych przeróbkach udało się jednak firmie powrócić ten model na rynek, a następnie go zdominować.

Wygląd i charakterystyka

Androidy nianie TDL miał 190 centymetrów wzrostu, zgrabną, kobiecą sylwetkę i cztery ręce, których ramiona pokryto syntetyczną skórą. Łatwość akceptacji opiekunki przez dzieci zapewniała podgrzewana skóra utrzymująca temperaturę ludzkiego ciała. Z czterech rąk, którymi dysponowała niania TDL dwie górne kończyny służyły do podtrzymywania dziecka, zaś dwie dolne do różnorakich czynności pielęgnacyjnych.

Android wytwarzał głos zdecydowany i łagodny. Wszystkie narożniki, ostre zakończenia i wszystkie części mogące zranić dziecko zostały zaokrąglone i złagodzone. Wewnątrz androida znajdował się zbiornik o pojemności 2 litrów na ogół wykorzystywany do przechowywania schłodzonego mleka. Przed karmieniem napój przechodził przez podgrzewacz, a następnie trafiał, do wbudowanej w gniazdo jednej z rąk, butelki.

Android miał mózg AA-1 Verbobrain wyposażony w moduł komunikacyjny TransLang co umożliwiało zmechanizowanej niani porozumiewanie się w około milionie różnych języków, choć rzadko kiedy ta umiejętność była przydatna. Niania TDL bardzo dobrze znała się na metodach wychowywania dzieci należących do różnych kultur. W bazie danych maszyny umieszczono najnowocześniejsze teorie dotyczące rozwoju świadomości, psychiki i zachowań społecznych małych dzieci. Te androidy sprawdzały się również jako wychowawcy w przedszkolach.

Co bogatsi mieszkańcy galaktyki mogli nawet nastawić droida na wydzielanie zapachu prawdziwej matki.

Niania TDL-lwica

Jedną z odmian tej maszyny była niania TDL-lwica, którą najczęściej wykorzystywali politycy lub inne znane osobistości bojące się porwania swoich pociech. Pod odejmowanymi przedramionami dolnych rąk lwica miała dwa karabiny blasterowe.

Najbardziej znaną posiadaczką tej odmiany niani TDL była Leia Organa, która wykorzystywała androida do opieki nad swoimi dziećmi znajdującymi się na Anoth. Technicy usprawnili jeszcze lwicę dodając jej dodatkowe dwa karabiny w górnych rękach oraz blasteroodporny fartuch, w którym mogła ukryć dzieci Lei. Niania ochroniła małego Anakina Solo przed porwaniem przez imperialnych agentów, jednak została całkowicie zniszczona.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!