Archiwista:Sidious

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Sidious - człek, homo sapiens ,rocznik 1989 (dziecko solidarności :) ), planeta ziemia , kontynent Europa, kraj Polska (już nie Kaczypospolita :D), miasto Konin(teraz Poznań), znane języki polski , angielski (dobrze) , niemiecki (uczę się od 6 lat i umiem odpowiedzieć dziękuje, cóż taki język :) )

JA tu i tam , oraz ówdzie

cóż , w fandomie istnieje przede wszystkim wirtualnie , aczkolwiek Premiere 3 Epizodu w Kinepolis zaszczyciłem swoją skromną osobą, nie tłumaczyłem niczego , nie napisałem opowiadania, nie prowadzę strony www, ja nawet nie byłem na żadnym konwencie fanów , ale cóż wszystko przede mną :D.

Czas Wtajemniczenia

W odległej galaktyce poruszam się od 93/34r wtedy na VHS obaczyłem 6 część SW , ale w mojej dziurawej pamięci zdaje mi się że SW znam od zawsze.

Cenie Sobie

Wydaną na DVD trylogie , Bastion Fanów SW , ICO , Sluis Van , starwarsy.pl, Amber za to że nie zrezygnował z wydawania książek o SW, no i ludzi którzy założyli Biblioteke Ossus, bo artykuły na wikipedii o SW nie były zbyt dopracowane , a Wookiepedia jest jednak po Angielsku

Zastrzelił bym...

...tego kto wymyślił Yuzahonwohuyjovongów czy jak się tam nazywają , wydał 19 KSIĄŻEK o niczym !!!!! które jedna przypomina drugą , stękają, myślą, rozważają filozofują , męczą się z rasą jakiś rogatych śmierdzieli żywcem wyjętych ze Star Treka,

....tego kto uśmiercił Chewiego, Anakina Solo i wpadł na genialny pomysł rozwalania planet od niechcenia !!

.. i jeszcze jednego idiotę który powołał do życia Sithów ,Imperium i zniszczył Jedi 130 lat po BY, ja się pytam PO KIEGO H&%A była cała rebelia , palpatine , vader , luke, nowe republiki i wszyscy bohaterzy dotychczas , którzy wraz z autorami ciężko odbudowywali galaktykę po czystce palapatine'a???

Ciekawostka

Do 1997 roku , czyli do czasu wyjścia na VHS , specjalnej edycji SW , NIGDY wcześniej nie widziałem Nowej Nadziei, a Imperium i ROTJ owszem.

Mimo wielokrotnego oglądania , nadal uważam ją za NAJGORSZĄ ,najsłabszą i wręcz denną częścią SW i całej gwiezdnej sagi.

Ranking Uwielbialności

1. Imperium Kontratakuje/Zemsta Sithów <--(ale mogłaby być dłuższa? no nie? mogłaby)

2.Mroczne Widmo/Powrót Jedi <-- w jednym ewoki a w drugim jar-jar , ale te podracery hmmm :]

3.Atak Klonów <-- za klony

4.Nowa Nadzieja <--za kiczowaty obraz , dźwięk , chrzęsty mieczy - jakby się preclami okładali , gówniane walki ( w kosmosie i mieczami), ten film się dłuży i prawie nic się nie dzieje, dialogi , wygląd statków , i tych KOSMITKÓW w kantynie.

Po co w Bibliotece Ossus

Aby pisać i uświadamiać, aby poprawiać , linkować i dopisywać,z każdym dniem będzie tego WIĘCEJ... bua ha ha <-- zaśmiał się szaleńczo.

Linki

http://donderwielepiej.blog.onet.pl/ - strona z której dowiesz się trochę i jeszcze więcej , wyjaśnia tajemnice ,rozwiewa wątpliwości, Donder rządzi, historie z jego życia i nie tylko