Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


CorusCon

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Cc-logo.gif

CorusCon - ogólnopolski konwent fanów Gwiezdnych wojen odbywający się w Warszawie. Organizowany był przez Warszawskie Stowarzyszenie "Outlander". W ciągu trwania imprezy jego uczestnicy mogli brać udział w spotkaniach ze znanymi osobami zajmującymi się tematyką Gwiezdnych wojen, prelekcjach, konkursach, sesjach SW RPG, gier karcianych (w tym sabaka) i bitewnych Star Wars. Organizowane były pokazy fanfilmów oraz strojów bohaterów sagi wykonanych przez uczestników.

Nazwa konwentu pochodzi od planety Coruscant, która w świecie Gwiezdnych wojen jest stolicą Galaktyki - CorusCon organizowany był w stolicy Polski.

CorusCony w latach 2005 i 2006 organizowane były naprzemiennie - na początku roku (w marcu) mała, jednodniowa impreza dla fanów z Warszawy i okolic, w drugiej połowie roku zaś - trzydniowy, pełnowymiarowy konwent. W roku 2007 nie odbył się "mały" CorusCon, a miejsce wersji trzydniowej zajął blok programowy Gwiezdnych wojen przeprowadzony na Polconie - ogólnopolskim konwencie fanów science-fiction. Kolejnych CorusConów nie organizowano - w pewnym sensie ich rolę przejął konwent StarForce.


Dotychczasowe konwenty

  • CorusCon Zero (12 marca 2005)
  • CorusCon 2005 (11-13 listopada 2005)
  • CorusCon 1 i 1/2 (18 marca 2006)
  • CorusCon 2006 (11-13 sierpnia 2006)

Linki zewnętrzne

Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z Wikipedii (zgodnie z licencją CC-BY-SA 3.0). Jej historię i autorów możesz obejrzeć pod tym adresem.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!