Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Dyskusja:Moc

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Artykuł polecany!

To hasło zostało artykułem polecanym w wyniku głosowania z marca 2020. Artykuł znajdował się na stronie głównej Biblioteki Ossus w dniach 27.03.2020 - 28.04.2020.

Coś jeszcze jest do poszerzenia? :) Myślałem o dodaniu historii Mustafar29 (dyskusja) 14:59, 16 gru 2017 (CET)

Właśnie robię edycję. Qui-Gon Jinn był duchem, tyle że nie mógł pokazywać sylwetki (Destiny, tak mówił narrator). Mustafar29 (dyskusja) 17:23, 26 sty 2018 (CET)

Dodatkowo uważam, że w sekcjach o Jedi/Sithach lepiej by było, gdyby na grafikach znajdowało się więcej niż jeden z przedstawicieli. Dopisek do obrazka Dartha Vadera był IMHO zbyt subiektywny. Mustafar29 (dyskusja) 17:37, 26 sty 2018 (CET)

Godzinami pracowałem nad tym, aby linkowanie nie powtarzało się w jednej sekcji nagłówka drugiego stopnia, dlatego też prosiłbym, by nikt nie zmieniał go pod własne widzimisię. To samo dotyczy przecinków – nie starajmy się być mądrzejsi od słownika. Mamy wątpliwości, to zamiast bezmyślnego poprawiania wyszukajmy odpowiedzi na stronie internetowej PWN i dopiero wtedy dokonujmy ew. zmian. Mustafar29 (dyskusja) 00:43, 25 lut 2018 (CET)

Poprosiłbym źródło, że Yoda i Bendu stosowali tę samą technikę, bo nie chce mi się wierzyć, że zamiana w burzę Bendu (Ashla i Bogan) i wywołanie niedługiego spięcia atmosferycznego Yody (Ahsla) to to samo. Dodatkowo mam jedną uwagę, która nie zmieściła się w opisie zmian. Jeżeli mamy dwa określenia czasu, przecinek wstawiamy (W 22 BBY, w czasie wojen klonów, Jedi walczyli…), ale jeżeli jeden, przecinka nie ma (W czasie wojen klonów Jedi walczyli…). Mustafar29 (dyskusja) 14:03, 25 lut 2018 (CET)

jak kwestie językowo-gramatyczne moją mocną stroną nie są, to zgadzam się, że to że obaj walnęli piorunami, nie oznacza, że to była ta sama zdolność. Więcej. Nie ma póki co chyba nigdzie źródła, które by tą zdolność jakoś nazywało, wiec powinno zostać tak jak jest aktualnie (że nie którzy potrafili, ale nic więcej o tym nie ma póki co).--signstraznik.png Totus Dyskusja  14:07, 25 lut 2018 (CET)

Linki

Według mnie za dużo tu powtarzających się linków. Zwłaszcza "Darth" i "Skywalker". Przecież wystarczy jeden link do danego hasła na cały artykuł. Power of the Light Side (dyskusja) 16:45, 25 lut 2018 (CET)

Ilość linków trzeba robić z głową. Same linki spokojnie mogą się w długich artykułach powtarzać, byle nie za często i gdy to jest faktycznie konieczne. Zaczyna tutaj się tworzyć mała wojna edycja z Waszej strony, więc prosiłbym o zaprzestanie wrzucania swoich wersji na siłę.--signstraznik.png Totus Dyskusja  18:07, 25 lut 2018 (CET)
Jeden link na sekcję pod nagłówkiem drugiego stopnia (czyli dwa znaki równości z każdej strony) ja robię i według mnie jest to najlepsze rozwiązanie przy tak długim artykule (równe 50. miejsce na całej wiki). Masz jakieś inne propozycje? Mustafar29 (dyskusja) 18:01, 3 mar 2018 (CET)
Dodatkowo pozwolę sobie dodać, że przestawiłem kolejność sekcji tak, aby przed opisem historii zaznajomić czytelnika z podstawowymi pojęciami. Ponieważ nie sposób chyba pisać o balansie czy Sithach, walczących po ciemnej stronie, nie tłumacząc najpierw, z czym to wszystko się je. Dlatego na początek wyciągnąłem info o aspektach, przestrzeniach i wpływie Mocy na jednostkę (wizje, wizje przyszłości), gdyż zagadnienia te są później opisane w sekcji "historia" :) Mustafar29 (dyskusja) 18:05, 3 mar 2018 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!