Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Archiwisty:NLoriel/Archiwum 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

A to jest moja dyskusja. Tutaj można pisać adresowane do mnie wiadomości. Jeżeli pojawi się tu coś nowego, to po zalogowaniu powinienem otrzymać odpowiednią informację.

Zatem testuję i wpisuję :)

Okejka N'L skoro mamy taki fajny szablon do fanfilmow, to moze by zrobic cos takiego do Statków kosmicznych? taka tabelka z nazwą producenta, Osłonami, typem, rodzajem uzbrojenia....

W przyszlosci pomyslimy nad czyms takim zewierajacymi statystyki RPG.

Daj znac jakos :) --Yako 16:11, 24 mar 2006 (CET)

Tekst startowy

Ten tekst to robota Ani FF :)

Kategorie

Okej postaram sie pamietac o tych kategoriach.... :)

Czy mógłbyś zrobić Kategorię Albumy i Przewodniki? (patrz oba Ilustrowane Przewodniki) || Hal

Linki

Widze, że działą już upload grafiki.... teraz trzeba rozpracować JAK się uploaduje :)

ale mam jeszcze trzy małe prośby techniczne:

  • Kasacja tła poza tabelką - niech będzie tak jak na wookiepedi - tło białe albo leciutko szare
  • Kasacja linku Dary pieniężne z menu
  • dodania pionowej ramki po prawej - narazie niech się tam wczytuje byleco, a jak podłaczę Ossusa do AdSystemu na jakim działą cały outlander to wtedy sie tam wstawi odpowiedni kod. - niech wielkośc tego paska bedzie taka mniej wiecej jak na Wookie.

Narazie tyle :) --Yako 21:56, 23 kwi 2006 (CEST)

Rada Jedi

Niegłupie ;-) Zaraz się tym zajmę :-) Misiek 00:05, 28 kwi 2006 (CEST)

Wygnana Jedi

Tak, nowy przewodnik po chronologii precyzuje jej płeć jako kobiety.

Prośba

Proszę o zablokowanie Szablonu Czywiesz. Trzeba to zrobić, żeby tylko admini mogli zmieniać ciekawostki ;)

--Yun-Yuuzhan 21:03, 23 lip 2006 (CEST)

Aktualne wydarzenia

Hmmm link Dary pieniężne i Aktualne wydarzenia trzeba wywalić z menu... Poza tym fajnie by było jakby nazwa Community Portal wyświetlala sie po polsku na samej stronie. --Yako 12:59, 25 lip 2006 (CEST)

Holofilmy

Można zrobić myk z listą albo powstawiać stuby, chociaż w sumie nie zanosi się, aby ktokolwiek kiedykolwiek napisał jeszcze cokolwiek o rolach młodego Lorana... --Misiek 13:51, 25 lip 2006 (CEST)

Myknę ;-) --Misiek 21:32, 25 lip 2006 (CEST)

Syal Antilles

Trochę namotałeś z tą Syal. Siostra Wedge'a jest pisana jako Syal Antilles Fel właśnie dlatego, że Syal Antilles (nie Fel) to była zupełnie inna osoba, żeby być ścisłym - córka Wedge'a. Jakiś disambig by się przydał... --Misiek 13:11, 27 lip 2006 (CEST)

Teoretycznie prościej, tylko nie pamiętam, żeby gdziekolwiek występowała ona pod takim nazwiskiem. --Misiek 21:01, 27 lip 2006 (CEST)

Imperium

Napisałeś: "no bo jedno jest Imperium, inne jeno jego cieniem" Nie zgodzę się. Inne Imperia były o całe tysiąclecia przed Imperium Palpatine'a

"Imperium (strona ujednoznaczniająca)" powinno być Imperium, a Imperium Galaktyczne Imperium Galaktycznym i tyle.

Problem z linkami

Przykład: BT-16 W drugej linijce mmy wzmiankę o firmie Taim & Bak. Link odsyła nas do informacji: "Taim Z Biblioteki Ossus, polskiej wolnej encyklopedii Gwiezdnych wojen. (Nie ma jeszcze artykułu o tym tytule. Wybierz Edytuj by go rozpocząć.)"

To samo stanie się, gdy wkleimy go tu metodą kanciatych nawiasów: Taim & Bak

Nie mniej jednak artykuł Taim & Bak istnieje - widać to, gdy podamy dokładny, wewnętrzny link: Taim & Bak

Chyba silnikowi czegoś brakuje, trzeba to poprawić... Nie mam pojęcia, czy ma to związek ze znakiem "&" - stworzenie hasła "Taim&Bak" dało ten sam efekt, co "Taim & Bak". --Immobilaiser 14:14, 7 sier 2006 (CEST)

TPS

Wedle życzenia. Artykułu już się pozbywam. To był taki poranny grypsik na rozpisanie się... --Misiek 10:43, 14 sie 2006 (CEST)

Zestawienia jednostek danego typu

Melduję się na pokładzie ;) Kiedyś opracowałem listę ISD i innego ustrojstwa używanego przez Imperium. Jak to odgrzebię, to byłoby można zrobić zestawienie takich jednostek. BTW - czy będziemy robić odnośniki od skrótów ISD, VSD etc., czy raczej zrobi się jeden artykuł ze wszystkimi skrótami? --Piotr Mikołajski 22:30, 16 sie 2006 (CEST)

(a)varia

Ja bym optował za sektor Koreliański, ale tylko i wyłącznie dlatego, żeby nie tworzyć wyjątków w regułach nazewniczych, i potraktowałbym po prostu Koreliański jako nazwię własną (chociaż nie jestem pewien, czy w języku angielskim samodzielne przymiotniki mogą występować w charakterze nazw własnych...), na zasadzie analogii do sektora Sluis, sektora Atrivis itp. Ale tutaj po prostu nie wiem, do której reguly gramatycznej się zastosować; równie zdrowo byłoby po prostu sektor koreliański... Z Core Worlds jest już prościej; ewidentnie w literaturze dominuje określenie Światy Środka, to też jest użyte w przewodniku po planetach i księżycach, i tego bym się raczej trzymał. --Misiek 17:34, 17 sie 2006 (CEST)

No to oba małą. Będzie bardziej po bożemu ;-) (tylko kto to teraz poprzerabia...) --Misiek 23:37, 17 sie 2006 (CEST)

Thrawn

NLoriel, Thrawn byl za pierwszym raze nieoficjalnie, potjaemnei awansowany na Wielkiego A. ("Thrawn zostaje promowany do rangi wiceadmirała floty, a kilka miesięcy później do rangi wielkiego admirała. Awans ten odbył się w sekrecie"). A drugi raz to bylo oficjalnie. Wiec zadnych niezgodnosci nie ma.--Ainka 18:43, 19 sie 2006 (CEST)

Ja poslugiwalam sie Wookieepedia przy pisaniu artykulu. --Ainka 20:44, 19 sie 2006 (CEST)


Listy do filmów

Ale ma to być lista z filmami tak od góry do dołu? I umieszczona pod spodem hasła z filmami? Czyli np. nagłówek: Filmy z serii Gwiezdne wojny i poniżej wymienione wszystkie w linkach, tak? Sky

Bo mówisz "listowe" szablony a właśnie takie wstawiłem, z kategorii: Szablony - listowe: Filmy. Chyba że chodzi Ci o małą ich zmianę.

No wstawiłem kod tabelki na końcu artykułu i wg. mnie jest dobrze. Nie wiem do końca o co Ci chodzi więc zmień może Mroczne widmo tak jak wg. Ciebie powinno być a ja zrobię to już z innymi :) Sky

Kategorie, wypunktowanie itp.

OK, zajmę się tym

Imperialni ;)

Ale to Ty stworzyłeś taką kategorię ;) Jak chcesz to zmień, na razie jest tylko jeden przedstawiciel to o tyle łatwo :D Pozdrawiam Kaczor 12:37, 28 sie 2006 (CEST)

Poczta

Sprawdź Pocztę :P --Yako 15:40, 29 sie 2006 (CEST)

Oficjalna grafika a prawo autorskie

Zastanawiam się, co tak naprawdę możemy wykorzystywać do ilustrowania tekstów. Na starwars.com jest "instrukcja obsługi", która w jednym miejscu może sugerować możliwość jej wykorzystywania:

  • Any use of any of the materials on this Site other than for private, non-commercial viewing purposes is strictly prohibited

Lektura dalszej części serwisu pozbawia jednak tych złudzeń, bo zabrania się tam praktycznie wszystkiego, łącznie z modyfikowaniem istniejących grafik / zasobów.

Moje wątpliwości:

  • 1. Jeżeli zastosujemy się do wymagań ze starwars.com, to praktycznie będziemy mogli wykorzystywać tutaj wyłącznie grafikę stworzoną samodzielnie, ewentualnie zdjęcia zrobione przez nas samych. De facto oznacza to wywalenie 95% juz załadowanej grafiki.
  • 2. Jeżeli zastosujemy się do polskiego prawa autorskiego, to (IMHO oczywiście) zastrzeżenia z "oficjalnej" będzie można wyrzucić do kosza, bo nasza działalność podpada pod cele naukowe i krytyczną analizę.

Pytam nie bez przyczyny - gdzieś na dysku mam sporo grafik z kart Deciphera, a i jakieś cyfrowe wersje filmów tez by się znalazły. Jeśli przyjęlibyśmy zasadę, że możemy takie materiały umieszczać (rzecz jasna za podaniem źródła), to byłoby trochę ilustracji np. do działu o broni.--Piotr Mikołajski 13:14, 1 wrz 2006 (CEST)

Dublowanie Linków

edycja tylko dla zalogowanych

Przydałoby się przetłumaczyć tekst You have to login to edit pages. albo go usunąć. Bastion_3557 19:51, 6 wrz 2006 (CEST)Bastion_3557


Co to znaczy "wstępnie to ustawiłem" - chodzi o słowo "wstępnie". A tak na marginesie - jesteś niezastąpiony N'L! :) --Yako 22:19, 6 wrz 2006 (CEST)

Sprawdz czy nie naknocilem

Z ta nowa strona Biblioteka Ossus i polecanymi artykułami. coś mi sie pokielbasilo w trakcie :) - możesz looknac? :P --Yako 15:10, 12 wrz 2006 (CEST)

Chodzi o to, czy dobrze dodalem nowa strone Biblioteka Ossus:Starsze polecane artykuły? --Yako 15:18, 12 wrz 2006 (CEST)

Upiększyć Bibliotekę

Czy jest możliwe, drogi N'Lorielu aby upiększyć bibliotekę Ossus? Jakbyś miał jakieś pomysły to do mnie pisz, postaram się coś wykombinować. Proponuję zrobić jakiegoś ładnego arta na stronę główną, jakbyś miał jakieś koncepty, czy pomysły to pisz Archiwista:Sali

Jednostki wojskowe w SW

Mógłbyś rzucić okiem na hasła pułk i batalion by coś dodatkowo dorzucić w kwesti SW ?? Khorne_S 17:44, 15 wrz 2006 (CEST)

Poison

N'L możesz wyciągnąć IP tego kolesia? --Pafawag 11:31, 18 wrz 2006 (CEST)

Nazwy SSD

Szczerze mówiąc to Hammera tylko słyszałem że tak przetłumaczyli, a Guardian był w Szlaku przeznaczenia i Jednoczącej Mocy i pamiętam, że tłumacze przetłumaczyli Opiekun

Yun-Yuuzhan 18:53, 20 wrz 2006 (CEST)


Nocny młot... NOCNY MŁOT, nie RYCERZ HAMMER, do cholery! z poważaniem, --Shedao 18:57, 20 wrz 2006 (CEST)


Wiem, że jestem upierdliwy, ale coś mi się widzi że nadal oficjalnie nie wdrożono zaleceń, o których rozmawialiśmy i o których pisałem w Sali Zgromadzeń... P.S. Nadal też pliki graficzne ładowane są bez żadnych opisów. Nie chcę krakać, ale to się naprawdę może skończyć zamknięciem Ossusa.--Piotr Mikołajski 10:00, 23 wrz 2006 (CEST)

No dobra, dobra - ślub jest wazniejszy ;)--Piotr Mikołajski 21:54, 23 wrz 2006 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!