Gorog (zwierzę)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Ten artykuł dotyczy zwierzęcia. Zobacz też: gniazdo Killików o tej samej nazwie.
Gorog
Kolor skóry: Jasnobrązowa
Kolor oczu: CzerwoneGorog był olbrzymią bestią używaną na arenie na Cato Neimoidii.

Historia

W roku 1 BBY, gdy na arenie Tarko-se na Cato Niemoidii miała się odbyć egzekucja Rahma Koty, klon Galena Marka przybył go uratować. Wściekły baron Merillion Tarko nakazał wypuścić goroga. Starkiller pokonał bestię, lecz gorog uwolnił się z łańcuchów elektromagnetycznych i zniszczył całą arenę oraz pożarł barona. Chwycił także Kotę i rzucił się z nim w przepaść, lecz Marek zdołał uratować przyjaciela. Na dnie kanionu poobijanego goroga znalazł Boba Fett. Potwór ożywił się i próbował zabić łowcę nagród, jednak Fett przeskanował ciało bestii i namierzył jego serce, po czym strzelił w nie rakietą i ostatecznie zabił potwora.

Wygląd

Była to olbrzymia dwunożna bestia o skulonej postawie, mająca dwie ręce z przeciwstawnymi kciukami, cztery kły przymocowane do żuchwy oraz metalową płytkę na głowie osłaniająca jego ranę.

Źródła