Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Ord Mantell (strona internetowa)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy fanowskiej strony internetowej. Zobacz też: planetę o tej samej nazwie.
Zrzut ekranu przedstawiający stronę główną wersji offline z marca 2000 roku.

Ord Mantell była jedną z pierwszych polskich stron poświęconych tematyce Gwiezdnych wojen. Założył ją 22 lutego 1997 roku Grzegorz "IG-88" Niepewny.

Strona prezentowała m.in wieści z kraju i ze świata, informacje o Edycji Specjalnej Trylogii i prequelach, plany wydawnicze, nowości w sklepach, informacje dla kolekcjonerów i twórczość własną fanów oraz ich zbiory. W późniejszym czasie znacząco rozwinęła się galeria materiałów wizualnych, tapet itp. Serwis Ord Mantell znany był m.in. z kilkukrotnie organizowanego przez IG-88 konkursu Bounty on Ord Mantell, gdzie nagrodami często były gwiezdnowojenne gadżety nieosiągalne na polskim rynku.

Strona była kilkakrotnie publikowana w wersji offline na płytach dołączanych do czasopism: Enter (4/99, 3/00), Magazyn Internet (1/98), www (4/99) i Cyber (lato '97, jesień '98).

Historia

Od listopada 1999 do stycznia 2000, w okresie przejściowym przed wprowadzeniem nowej wersji serwisu, strona funkcjonowała pod nazwą Ord Mantell Holonet i prezentowała jedną, wybraną, wysokiej jakości grafikę lub tapetę na raz.

W 2001 OM połączony został z zawartością strony Archiwum Star Wars pod nowym layoutem i nową nazwą - Imperial City Online.

Linki zewnętrzne


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!