Oscar Isaac

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Oscar Isaac
Data urodzenia: 9 marca 1979
Miejsce urodzenia: Gwatemala
Narodowość: Gwatemalska
Kolor włosów: Czarne
Wkład w uniwersum
Role:
Dubbing: 2018: Ruch Oporu (serial) — Poe DameronOscar Isaac, właściwie Oscar Isaac Hernandez, to aktor urodzony 9 marca 1979 w Gwatemali. W trylogii sequeli wcielił się w postać pilota Poe Damerona.

Urodzony jako syn Kubańczyka i Gwatemalki, dorastał w Miami. Kiedy przebywał w Miami, grał na gitarze i śpiewał w zespole The Blinking Underdogs. W 2005 roku ukończył Juilliard School. Wystąpił na scenie Shakespeare's Public Theater w roli Romea w tragedii szekspirowskiej "Romeo i Julia", a następnie w Public Theater's "Shakespeare in the Park" w komedii "Dwaj panowie z Werony". Widzom może być znany z roli w filmie "Robin Hood" (z 2010 roku z Russelem Crowe w roli Robina) gdzie wcielił się w postać księcia Jona.

Gwiezdne wojny

29 kwietnia 2014 roku w wiadomości na oficjalnej stronie Star Wars zapowiedziano, iż Oscar Isaac ma wystąpić w siódmym epizodzie Gwiezdnych wojen, Przebudzeniu Mocy, gdzie wcielił się w postać Poego Damerona.[1] Dwa lata później aktor powrócił do swej roli w epizodzie ósmym, Ostatnim Jedi. Wystąpił także w dziewiątym epizodzie.[2]

Przypisy