Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Angry Birds Star Wars II

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jokasta2.png
Obiekt, który nie jest u nas zarejestrowany, nie istnieje.

Ten artykuł zawiera treści niezgodne z porządkiem zarówno kanonu jak i Legend.


Opisane tu zagadnienia nie należą do kanonu, jak również stoją w sprzeczności z porządkiem wydarzeń z Legend (Expanded Universe).

Grafika promocyjna Angry Birds Star Wars II.

Angry Birds Star Wars II to druga odsłona logicznej gry wideo stworzonej przez srudio Rovio Entertainment, autora serii mobilnych gier Angry Birds. Wydana została 19 września 2013 roku na platformy iOS, Android, Amazon Kindle Fire, Mac i Windows Phone. Na PC pojawiła się 24 października tego samego roku. Gra wykorzystuje również technologię Telepods od filmy Hasbro, umożliwiającą wykorzystywanie zakupionych zabawek do rzeczywistej rozgrywki. Pierwszy raz, też jest możliwość wybrania strony po której chce się grać, odpowiednio jasnej i ciemnej.

Gra ponownie przenosi nad do uniwersum Star Wars, jednak w przeciwieństwie do pierwszej części, skupia się na bohaterach i planszach opartych na nowej trylogii. Wśród grywalnych postaci można znaleźć m.in. Anakina Skywalkera, Obi-Wana Kenobiego, Padmé Amidalę, Qui-Gona Jinna, Jar Jar Binksa, Mace'a Windu, Yodę, Dartha Maula czy Palpatine'a.

Linki zewnętrzne


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!