Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Bitwa o Khar Delbę

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bitwa o Khar Delbę

Bitwa o Khar Delbę to bitwa rozegrana w roku 5000 BBY pomiędzy wojskami Nagi Sadowa i Ludo Kressha nad planetą Khar Delba.

Przebieg bitwy

Gdy Ludo Kressh zorientował się, że Naga Sadow jest odpowiedzialny za uwolnienie więźniów zebrał lojalnych mu Lordów Sithów i wraz z dużą flotą wyruszył w stronę planety Khar Delba, gdzie znajdowała się twierdza Sadowa. Po przybyciu okrętów Kressha rozpoczęło się bombardowanie twierdzy i jej najbliższej okolicy. Jori Daragon przebywająca w fortecy została przekonana przez Sadowa, że właśnie nadarzyła sie idealna okazja do ucieczki z Przestworzy Sithów. Jori długo nie mogła przeboleć, że musi zostawić brata, ale w końcu się zgodziła. Odleciała na pokładzie swego statku Starbreaker 12.

Chwilę później Sadow zapanował nad umysłami wojowników Massassi przebywających na pokładach okrętów Kressha i nakazał im zabić swych dowódców. Następnym krokiem było sprowadzenie floty z pobliskiego księżyca Khar Shian, która ostatecznie zniszczyła okręty Kressha. Sadow myśląc, że jego rywal zginął na jednym z okrętów oficjalnie koronował się na Mrocznego Lorda Sithów.

Znane ofiary

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!