Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Drev Hassin

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Drev Hassin
Data i miejsce śmierci: 5000 BBY
Rasa: Askajianin
Przynależność:
Drev Hassin to Askajianin należący do Zakonu Jedi w czasach Starej Republiki. Był padawanem Relina Druura. Zginął walcząc w wielkiej wojnie nadprzestrzennej.

Biografia

W 5000 BBY Drev wraz ze swoim mistrzem zostali wysłani na misję, której celem było odkrycie poczynań Saesa Rrogona, dawnego ucznia Relina Druura. Podążając za Sithem przez wiele systemów gwiezdnych, Jedi wreszcie dogonili go w układzie Phaegon. Tam Sith nakazał spopielić największy księżyc Phaegona III w celu pozyskania kryształu lingan. Gdy cenny ładunek był transportowany na Harbingera i Omen, Jedi wyskoczyli z nadprzestrzeni i poczuli zakłócenie Mocy, spowodowane śmiercią istot zamieszkujących księżyc oraz obecnością kryształu lingan. Gdy Relin Druur zrozumiał przyczynę zakłócenia, postanowił dostać się na Harbingera, aby uniemożliwić mu skok w nadprzestrzeń. W tym celu wyszedł z myśliwca, by dostać się na jeden ze statków transportowych, Drev natomiast pozostał w środku. Niestety dla niego, po chwili został odkryty przez załogę Harbingera i znalazł się pod strzałem. Mimo swych umiejętności pilotażu ciężko było mu walczyć z przeważającymi siłami wroga. Ponieważ misja jego mistrza nie do końca się powiodła, Drev postanowił zniszczyć mostek Harbingera własnym pojazdem i zginął w tym samobójczym ataku. W wyniku zniszczeń Harbinger, próbując skoczyć w nadprzestrzeń, przeniósł się zarówno w przestrzeni, jak i w czasie. Tam, w 41 ABY, Relin Druur dokończył swoją misję.

Osobowość i umiejętności

Drev był według swojego mistrza najlepszym pilotem Zakonu. Był wesoły i potrafił żartować w każdej chwili. Swojemu mentorowi powtarzał, że powinien częściej się uśmiechać.

Źródła


[[Kategoria:Askajianie]


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!