Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Droch

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Droch (AMH1).jpg
Droch
Planeta pochodzenia: Nam Chorios
Przeciętny wzrost: 5 mm
Kolor skóry: PurpurowyDroch to pasożytnicze chrząszcze i nosiciele tajemniczej zarazy zwanej Posiewem Śmierci.

Charakterystyka

Drochy posiadały wiele odnóży, a ich ciała pokrywał purpurowy chitynowy pancerzyk. W zależności od etapu rozwoju, na jakim się znajdowały, mogły wykształcać dodatkowe, przydatne kończyny (szczypce, macki).

Potrafiły wnikać pod skórę ofiar, z których wysysały esencję życia. Ich niewielkie rozmiary pozwalały im na łatwe podróże gwiezdnymi statkami, a szybkość z jaką się rozmnażały w zaledwie kilka dni mogła doprowadzić do zagłady stacji kosmicznej, miasta, a nawet całej planety.

Ciekawostki

Droch.
  • Po wniknięciu w ciało ofiary naśladowały pole elektrochemiczne i skład tkanki gospodarza. Czyniło je to niewykrywalnymi przez przyrządy medyczne. Również Luke Skywalker miał problem z wyczuciem ich poprzez Moc.
  • Wraz z przejętą energią życiową odbierały ofiarom część inteligencji.
  • Największe drochy, zwane kapitanami drochów mogły kierować działaniami mniejszych osobników i za ich pośrednictwem wysysać życie (bez wnikania pod skórę ofiary).
  • Na Nam Chorios mniejsze osobniki po ok. 20 min wchłaniane były przez organizm zaatakowanej istoty. Czasami pozwalało to przeżyć zaatakowanemu kilka dni na pustyni bez jedzenia i picia.
  • Drochy ginęły wystawione na działanie światła.
  • Największym i najinteligentniejszym drochem był Dzym, który planował nawet zawładnąć galaktyką.
  • Jedząc żywe drochy, można było przedłużyć swoje życie tak, jak robiła to Taselda. Wiązało się to jednak z rozpadem umysłu na skutek przejęcia od chrząszczy wspomnień i myśli ich wcześniejszych ofiar.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!