Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Drok

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Drok.jpg
Drok
Data śmierci 138 ABY, Taivas
Rasa Nikto
Kolor włosów Brak
Kolor oczu Czarne
Przynależność

Nowy Zakon Jedi

Drok był mistrzem Jedi rasy Kadas'sa'Nikto. Żył około roku 137 ABY.

Biografia

Drok i inni Jedi w Ukrytej Świątyni.
W 137 ABY Drok przebywał w Ukrytej Świątyni. Gdy do placówki zawitał Cade Skywalker i jego przyjaciele, Drok był jednym z Jedi, którzy przywitali nowo przybyłych.

Negocjacje

Gdy Rada Jedi nie poparła planu Cade'a, mającego na celu zamordowanie Dartha Krayta, Drok, Te Corso, Sayar Dun'la i Asaak Dan zostali wysłani na negocjacje z Sojuszem Galaktycznym. Nagle, na mostku Nieustraszonego, kalamariański pilot strzelił z blastera do admirała Gara Staziego. Drok natychmiast obezwładnił Kalamarianina, a admirał został przeniesiony do pokoju medycznego. Tymczasem Drok dowiedział się, że owy Kalamarianin nazywa się Tealart i że Sithowie zagrozili mu śmiercią jego rodziny. Po jakimś czasie Imperium Sithów Dartha Krayta przypuściło atak. Te Corso i Drok wsiedli do myśliwców, by walczyć w przestrzeni. Po długiej walce udało się odeprzeć Sithów. Jakiś czas później przyszła wiadomość, że naukowcy Sithów otruli oceany na Dac. Drok i inni Jedi natychmiast udali się na planetę w celu ewakuacji Kalamarian. Udało się uratować 20% populacji.

Atak na ukrytą świątynię na Taivas

Kilka dni później Drok wrócił do Ukrytej Świątyni. Po jakimś czasie Sithowie odkryli lokację świątyni i przypuścili na nią atak.
Martwy Drok, w tle T'ra Saa i Cade Skywalker.
Wszyscy Jedi zaczęli walczyć. Drok, Sayar Dun'la i Te Corso przez cały czas osłaniali mistrzynię T'ra Saa, która posiadała zdolność Medytacji Bitewnej. W niej widzieli jedyną szansę na wygraną. W końcu trójka Jedi zginęła, lecz mimo to Jedi wygrali.
Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Droka.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!