Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Bombardowanie Taris

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Sugeruję przeniesienie fragmentu o kwarantannie do oddzielnego artykułu. Po prostu sama blokada nie była częścią niszczenia Taris, przez co moim zdaniem tutaj nie pasuje. Czy ktoś ma coś przeciw? signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:43, 6 cze 2012 (CEST)

W pierwszej wersji miałem dwa osobne hasła, jednak później doszedłem do wniosku, że lepiej będzie wszystko dać do jednego. Zauważ że podobnie jest też na Wookie, kwarantanna o blokada odnoszą się do zniszczenia, choć ostatecznie nie to przeważyło o podjęciu takiej decyzji. Jeśli jednak uważacie że rozdział będzie lepszy, to nie mam nic przeciwko.--Adakus 18:51, 6 cze 2012 (CEST)
Może i masz rację. W sumie ciężko powiedzieć, aby kwarantanna zasługiwała na osobny artykuł, chyba rzeczywiście tu pasuje najbardziej jako wstęp do bombardowania. signstraznik.png Kasa Dyskusja  16:55, 7 cze 2012 (CEST)

Zmiana nazwy

Moim zdaniem należy przenieść hasło pod inną nazwę, np. "bombardowanie Taris", dla odróżnienia od takich wydarzeń jak zniszczenie Alderaana, skutkujące całkowitym unicestwieniem planety, a nie tylko budynków na jej powierzchni. signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:56, 20 cze 2012 (CEST)

Ponownie się zgodzę, sugerowałem się tytułowaniem na wookie, dlatego wyszło jak wyszło. Tylko zmieniłbym na Zbombardowanie Taris.--Adakus 19:46, 20 cze 2012 (CEST)
Tu bym jednak polemizował, przy takich wydarzeniach jakoś bardziej mi pasuje "bombardowanie" - zdaje się, że taka forma jest przyjmowana w terminologii historycznej (przykład). signstraznik.png Kasa Dyskusja  20:25, 20 cze 2012 (CEST)
Jeśli uważasz że taka forma jak podajesz jest prawidłowa, to proszę bardzo. Po prostu zbombardowanie wydaje się mi być formą dokonaną, ale ja się nie znam ;).--Adakus 20:36, 20 cze 2012 (CEST)
Tu chodzi po prostu o rzeczownik, dokonuje się bombardowania, nie zbombardowania ;) signstraznik.png Kasa Dyskusja  20:46, 20 cze 2012 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!