Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Skere Kaan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Artykuł polecany!

To hasło zostało artykułem polecanym w wyniku głosowania z lutego 2008. Artykuł znajdował się na stronie głównej Biblioteki Ossus w dniach 19.02.2008 - 4.03.2008.


Rule of Two

No więc jak z tym duchem Kaana na Dxunie czy gdzieśtam? Shedao, czytasz albo czytałeś Bane'a 2, right? Hasło jest już polecane więc poprawcie te ciekawostki jak najszybciej please. signstraznik.png Sky Dyskusja  03:55, 19 lut 2008 (CET)

To nie był duch. Bane przeżyłeksplozję bomby myślowej, ale wywarła ona na nim pewne skutki: bóle głowy, no i przywidzenia. Nie jest to jednoznacznie określone, ale sądzę że wszystkie widma były tylko i wyłącznie w głowie Bane'a. --signjedi.png Shedao Dyskusja  09:44, 19 lut 2008 (CET)

Duch Kaana w Bane of the Sith

Dobra, skoro to piszę to muszę rozwiązać jeden problem. Wedle "Drogi Zagłady" i "Jedi vs Sith" dusze tych, którzy znaleźli się w promieniu wybuchu bomby myślowej, po śmierci zostały zawieszone w martwym punkcie i utknęły tam na 1000 lat (do czasu aż duchy Sithów i Jedi zostały uwolnione przez Kyle'a Katarna). Tymczasem w opowiadaniu Bane of the Sith duch Kaana pojawia się na planecie Dxun, niedługo po wydarzeniach z Ruusan. Jak to w końcu jest z tymi duchami - mógł się tam pojawić, skoro był sprawcą całego zamieszania z bombą myślową? I czy to opowiadanie uznaje się za oficjalne źródło? Piett 16:50, 21 wrz 2007 (CEST)

Zacznijmy od tego, ze nie wiadomo czy to na prawdę był Kaan, czy tylko Bane'owi się coś przywidziało - w końcu Dxun był silny w CSM, grobowiec Nadda, itd. No a jeśli uznamy, że to na prawdę Kaan, to mamy buraka i trzeba go ominąć - tak, to opowiadanie jest niestety kanoniczne i stwarza dużo kłopotów, bo powstało przed Jedi vs Sith i jest czasem niekompatybilne - właśnie Kaan, czy choćby sprawa tego, czemu tuż po Ruusanie Bane udał sięna Dxun bez Zannah. Dlatego ja bym ducha Kaana zaliczył tylko w ciekawostkach :) --Shedao 17:26, 21 wrz 2007 (CEST)
Może po prostu taką formę przybrała manifestacja Ciemnej Strony? Coś a'la Vader na Dagobah - a przecież nie było tam jego ducha. Ewentualny retcon będzie pewnie szedł w tę stronę... No chyba, że okaże się, że bomba myślowa "złapała" tylko Jedi, a Sithów po prostu wykończyła. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  17:59, 21 wrz 2007 (CEST)
Obecność ducha Kaana na Dxun należy faktycznie uznać za babola. Sprawdziłem "Przewodnik po chronologii" a tam wyraźnie mówią, że Jerec chciał wykorzystać dusze wojowników zarówno Armii Światła, jak i Bratwa Ciemności. Incydent na Dxunie z pewnością uwzględnię, ale raczej w formie wizji. Na razie zrobi się tak a i tak te niescisłości zostaną wyjaśnione w książce "Rule of Two" gdy tylko się ukaże. Piett 20:20, 21 wrz 2007 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!