Ekipa Biblioteki Ossus życzy Wam Wesołych Świąt! Niech Moc będzie z Wami!Dyskusja szablonu:Książka-infobox

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Jak po raz pierwszy zobaczyłem szablon byłem zachwycony, ale teraz już nie jestem. :/ Kłuje mnie w oczy napis pierwsze wydanie (za bardzo rzuca się w oczy) i brakuje kilku parametrów (mianowicie: seria, tom, poprzedni/następny itp.). Moim zdaniem wystarczyło po prostu ulepszyć już istniejący szablon:Książka. Lord Kenobi 20:53, 21 maj 2016 (CEST)

To na razie propozycja zmian, będziemy dopracowywać. Jeżeli uważacie, że jakieś parametry powinny zostać przywrócone lub macie propozycje nowych czy też jakiekolwiek inne sugestie, to teraz jest dobry moment na ich zgłaszanie, zanim zaczniemy ewentualną podmianę w hasłach.--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:11, 21 maj 2016 (CEST)
Nie jest to ostateczna forma szablonu, i jak napisał Mario, nadal nad nią pracujemy. Oczywiście, mile widziane są sugestie, bo chcemy by szablon posiadał pełnie informacji, a jednocześnie był schludny i estetyczny. By odchudzić infobox, stworzono tabelkę dotyczącą dostępnych wydań, którą umieściliśmy poniżej. -signstraznik.png Adakus Dyskusja  23:11, 21 maj 2016 (CEST)
Proponowałbym dodanie jeszcze parametru redakcja, który przydawałby się do różnego rodzaju słowników. Jeszcze pytanko o tę notę wydawniczą, czy nie można było zostawić po prostu sekcji opis? Nie to, że jestem przeciw zmianom, ale tak z ciekawości? Lord Kenobi 15:46, 2 cze 2016 (CEST)
Mario już wspominał o tym parametrze i będzie pewnie dodany. Co do Noty, to sprawdź, czym jest Opis w teorii literatury, a czym Nota reklamowa, blurb to natomiast synonim noty, zapozyczony z obcego języka.--signstraznik.png Adakus Dyskusja  17:06, 2 cze 2016 (CEST)
Z innych kwestii, czemu w tabelce daty zapisujemy w formacie rok, dzień miesiąc? Zostało to zrobione pod katem jakiegoś ewentualnego sortowania?--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:25, 18 cze 2016 (CEST)
Tak, w przypadku gdy jest dużo wpisów w tabelce, to daty się gubią, dlatego tez przeniosłem je na lewą stronę tabeli i zmieniłem ich porządek.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  14:38, 18 cze 2016 (CEST)

serii książkowej??

Nie wiem czy jest to błąd w opisie szablonu czy czegoś nie rozumiem, ale szablon podaje że służy do "serii" książkowej a nie pojedyńczej publikacji książkowej wyjaśni to ktoś lub zmieni? --Kwazi93 (dyskusja) 13:10, 18 cze 2016 (CEST)

Następny/a

W związku z czym ta ostatnia zmiana? O ile w przypadku autorów podwójna forma ma jeszcze sens, bo czasem jest ich więcej, o tyle w przypadku następna/poprzednia można po prostu przyjąć, że jest to skrótowa forma od "następna/poprzednia książka". Po prostu nie jestem pewien do czego odnosić ma się męska forma - tomu?--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:41, 6 wrz 2017 (CEST)

To zależy jaką formę się przyjmie, bo jeżeli jest seria Słownik obrazkowy, to nie będę odmieniał na następna słownik, tylko następny słownik. Zamiennie używa się też tom/cześć/epizod/odcinek/ numer jakby się to podciągneło pod inne media.-signstraznik.png Adakus Dyskusja  22:20, 6 wrz 2017 (CEST)
Ok, przy czym, jak wspomniałem, można po prostu przyjąć, że następna/poprzednia wiąże się po prostu ze słowem książka (albo publikacja), jak w tytule szablonu, ale w sumie nie jest to aż tak istotne.--signstraznik.png Mario Dyskusja  23:28, 6 wrz 2017 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!