Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Elsen Barthis

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Elsen Barthis
Miejsce pochodzenia: Korelia
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Blond
Przynależność: Galaktyczna Federacja Niezależnych Sojuszów
Elsen Barthis była oficer służącą w Wywiadzie Sojuszu Galaktycznego. Początkowo posiadała stopień kapitana, a po zdegradowaniu porucznika.

Biografia

W 40 ABY posiadała stopień kapitana. Wraz z porucznikiem Titchem została wysłana na Korelię by sprowadzić na Coruscant Wedge'a Antillesa, gdyż istniało niebezpieczeństwo, że mógłby opowiedzieć się po stronie Korelii w nadchodzącym konflikcie.

Po wylądowaniu na Korelii, udali się do mieszkania emerytowanego generała. Był środek nocy lecz mimo to agenci złożyli mu wizytę. Barthis okłamała Antillesa mówiąc, że jest potrzebny na Coruscant, gdyż rozpoczęto prowadzić stare dochodzenie, które miało związek z Eskadrą Łotrów i Gwiazdą Śmierci. Wedge wierząc w jej słowa pożegnał się z rodziną i towarzyszył na Coruscant.

Tam Barthis poinformowała go, że ma czekać aż konflikt wygaśnie, a oni zapewnią mu wszelkie wygody. Generał nie przyjął tego dobrze. Elsen nic mu nie odpowiedziała lecz w jej oczach widać było ból i smutek.

Po jakimś czasie Antilles opracował ucieczkę. Gdy opuścił blok 4502 Barthis chciała go powstrzymać lecz ten ogłuszył ją i zbiegł.

Gdy dowództwo dowiedziało się o uwięzieniu emerytowanego generała, admirał Gilad Pellaeon osobiście zdegradował wszystkich związanych z aresztowaniem Antillesa, w tym Barthis i Titcha.

Gdy odbyły się negocjacje na stacji Toryaz, Elsen już jako porucznik wchodziła w skład ochrony delegatów. Podczas przyjęcia tańczyła z Hanem Solo. Jej dalsze losy są nieznane.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!