Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Eramuth Bwua'tu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Eramuth Bwua'tu to żyjący w erze Nowej Republiki bothański adwokat. Wygrał co najmniej 28 spraw. Przed 43 ABY przeszedł na emeryturę i nauczał w akademii. W roku 43 ABY został przydzielony Tahiri Veili jako adwokat w rozprawie o zabójstwo Gilada Pellaeona. Był kuzynem Neka Bwua'tu.

Osobowość i wygląd

Był wyższy niż przeciętny Bothanin i wyjątkowo szczupły. Miał ciemnobrązowe, lśniące futro, miejscami rzednące z powodu wieku. Wokół ust i na policzkach miał białą, wypielęgnowaną sierść. Jego wzrok był bystry i inteligenty, a jego głos melodyjny i donośny.

Zazwyczaj nosił eleganckie ubranie: na głowie miał fantazyjny kapelusik, a jego frak, kamizelka i spodnie były doskonale skrojone. Z powodu dawnej kontuzji nogi podpierał się czarną, prostą laską, zakończoną srebrną głową jakiegoś zwierzęcia. Sprawiał wrażenie wyjętego z innej epoki. Zachowywał się uprzejmie i uważano, że emanował urokiem. Nie brał spraw, jeżeli nie wierzył, że je wygra. Przez innych Bothan był uważany za lekko zdziwaczałego.

Miał opinię nieprzekupnego, przenikliwego i energicznego obrońcy. Swoje notatki zapisywał nie na datapadach, lecz na flimsiplaście.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!