Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Forum:Wookieepedia

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwaniaZmiana linków prowadzących do Ossusa w innych encyklopediach Wiki SW

Jako że nikomu się nie chciało, to ja się tym zająłem. Tutaj będę zamieszczać postępy.

Jedipedia

Niemiecka Wiki - Jedipedia - załatwiona. Liczba artykułów - 4675, oznaczenie - de.

Holopedia (Bułgaria)

Odpowiedzieli i już zmienili link :). Liczba artykułów - 128, oznaczenie - bg.

Link został zmieniony na stronie głównej, interwiki nadal prowadzi na Empire --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  13:06, 21 lip 2007 (CEST)

Hiszpania

Na razie brak odpowiedzi. Liczba artykułów - 1274, oznaczenie - es.

Portugalia

Na razie brak odpowiedzi. Liczba artykułów - 581, oznaczenie - pt.

Francja

Na razie brak odpowiedzi. Liczba artykułów - 338, oznaczenie - fr.

Rosja

Na razie brak odpowiedzi. Liczba artykułów - 774, oznaczenie - ru.

Węgry

Na razie brak odpowiedzi. Liczba artykułów - 145, oznaczenie - hu.

Holandia (Yodapedia)

Chcą zmienić link, ale nie wiedzą jak (...). Ja się na tym nie znam, mógłby mi ktoś napisać co mam im napisać? :P Najlepiej zmienić tak, żeby od razu interwiki było, bo np. w Danii zmienili link na głównej, ale interwiki już nie... Liczba artykułów - 919, oznaczenie - nl.

Dania

Zmienili link, choć na razie tylko na stronie głównej. Później zagadam, żeby zrobili coś z interwiki... Liczba artykułów - 390, oznaczenie - da.

Finlandia

Coś tam się niby robi, trzeba czekać. Liczba artykułów - 184, oznaczenie - fi.

Słowacja

Napisałem do nich, czekamy na odpowiedź. Liczba artykułów - 1, oznaczenie - sl. --signstraznik.png Yako Dyskusja  13:02, 7 lip 2007 (CEST)

Dyskusja o innych wikiach

W sumie to ja już mam to gdzieś... nie dość że wszyscy oprócz samej Wookiee i Jedipedii mają o wiele mniej haseł o nas, to nawet nie są łaskawie odpowiedzieć na proste pytanie - w przypadku niektórych wiki to zrozumiałe bo są praktycznie wymarłe (więc współpraca z nimi nie ma sensu najmniejszego). Skoncentrowałbym się na Hiszpanii, Portugalii, Rosji, Holandii, Danii i Bułgarii (pierwsze trzy ze względu na dość dużą ilość haseł, trzy ostatnie - ze względu na to, że odpowiedzieli, choć nie zostało to jeszcze doprowadzone do końca, np. link do nas jest tylko na stronie głównej czy cuś...). Jak ktoś ma siły się się zająć rozmowami z nimi to proszę bardzo, ja mam dość. A na rosyjskiej to mi jeszcze w swoim języku odpowiedział łaskawca, jakby nie mógł napisać kilku zdań po angielsku wyjaśniających co i jak :/ W każdym razie nic się nie zmieniło, a z niewymienionymi przeze mnie wikiami dałbym sobie spokój. signjedi.png Sky Dyskusja  20:41, 21 sie 2007 (CEST)

Olej Sky, szkoda czasu i nerów. Tak na prawdę, liczy się tylko Wookie, Jedipedia już dawno przy nas wymiękła, ale niech będzie i ona - inni, jak nie chcą, to nie. Ich strata. --Shedao 20:49, 21 sie 2007 (CEST)

Dyskusja ogólna o Wookiee

Hm, moim skromnym zdaniem, administratorzy Ossusa powinni zwrócić się do adminów Wookiee, aby Ci podmienili link "pl" na głównej stronie, ponieważ obecnie prowadzi do empirepedi, a jak tam jest, każdy widzi. --Morthal 15:54, 06 maj 2007 (CEST)

Jakbyś przejrzał wookiee to byś wiedział, że już zrobiliśmy to dawno, a wookieepedia obiecała zamianę - na razie jednak coś milczą w tej sprawie. --signstraznik.png Yako Dyskusja  15:56, 6 maj 2007 (CEST)
Nadal nic nie wiadomo? signjedi.png Sky Dyskusja  03:54, 28 maj 2007 (CEST)
Nic - jeszcze nie odpowiedzieli. Jutro odnowię wątek --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  12:38, 28 maj 2007 (CEST)

Odnowiłem dzisiaj ten wątek i o dziwo pojawiły się odpowiedzi, szkoda, że nie są one dla nas dobre. Wygląda na to, że admini nie mają możliwości zmienić tego linka, każą dogadać się jakoś z Empire... --Morthal 21:12, 24 cze 2007 (CEST)

Ktoś z nich napisał, że skontaktuje się z jakąś centralą Wiki czy jakoś tam i tam się spytają kogoś jak to zrobić. Więc nie jest jeszcze tak źle... A co do ostatniej wypowiedzi Silly Dana (żeby się skontaktować z Empire) - jak my mamy to zrobić skoro ze wszystkich adminów została tylko Szoferka, na dodatek pałająca do Ossusa i wszystkiego co z nim związane serdeczną... niechęcią? W ŻYCIU się z nią nie dogadamy...
Ale ja tego totalnie nie rozumiem, po co Szoferka walczy z Ossusem? Przecież Empirepedia stoi w miejscu od prawie roku <wystarczy rzucić okiem na główną>. Po co? Żeby na złość zrobić? Louie1449 12:11, 26 cze 2007 (CEST)
Pragnę też zauważyć, że ostatnim razem, kiedy odnowiłem tamten wątek, pojawiły się te wpisy na Ossusie (nowi userzy). Dziś temat odnowił Morthal i znowu nowi userzy... Nie kumam tego, o co w tym wszystkim chodzi? :/ signjedi.png Sky Dyskusja  21:22, 24 cze 2007 (CEST)

A, jeszcze co do wątku, jakby ktoś nie mógł znaleźć, to znajduje się on tutaj signjedi.png Sky Dyskusja  21:23, 24 cze 2007 (CEST)

Super, teraz piszą, że podmienią ten link, bo to wcale nie jest takie trudne (ten w mainie), ale musimy się dogadać z Empire -_-' Przecież to już w innym temacie było zatwierdzone, że to Ossus powinien być zalinkowany --Morthal 12:00, 25 cze 2007 (CEST)

Jakby nikt nie zauważył, to link "PL" na wookieepedii prowadzi już do Ossusa :D --Morthal 16:05, 1 lip 2007 (CEST)

YEAH, myślałem że to się nie stanie za mojego życia ;) A jak wygląda sprawa tego linkowania między encyklopediami (chodzi mi o te linki "wersja polska", "hiszpańska" itp. po lewej stronie hasła, jeśli występuje także w zagranicznych encyklopediach)?
Na zagranicznych encyklopediach dalej za linkowana jest Empirepedia (poza Wookie oczywiście). Z tego co zauważyłem Węgrzy nie posiadają linku do żadnej polskiej encyklopedii Star Wars--GalAn 17:32, 1 lip 2007 (CEST)

Jak ostatnio sprawdzałem to mieli do Empire (EDIT: mają, pod nazwą: "lengyelül"). Ale z tym linkowaniem wersji językowych będzie ciężej i wątpię czy to załatwią, bo nie jesteśmy w tym całym systemie "wikia", a Empire było.--Morthal 17:34, 1 lip 2007 (CEST)

No to można zacząć linkowanie :) (jako pierwsze - oczywiście Quinlan Vos :D) Abe 19:11, 1 lip 2007 (CEST)
My możemy do nich linkować (interwiki) - tylko musze przeczytać jakiegoś poważnego tutoriala jak to sie robi :/ --signstraznik.png Yako Dyskusja  19:12, 1 lip 2007 (CEST)
Atak na marginesie (dopiero przed chwilą zauważyłem :)) - jak ktoś by linkował do Ossusa na wookie, to przy nazwach własnych może po prostu wstawić [[pl:{{PAGENAME}}]]. Prościej :) Abe 20:18, 1 lip 2007 (CEST)

Moim zdaniem powinniśmy wstawiać linki tylko do stron bez szablonów, doPoszerzenia, doDopracowania itp. --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  20:56, 1 lip 2007 (CEST)

Jak robi się interwiki

Zmiana linku na głównej jest bardzo prosta - bo to się po prostu edytuje stronę główną i już. Zmiana w interwiki to:

  1. Trzeba wejść do MySQL (najlepiej jakims myphp adminem) i znaleźć tabelę co się zowie.... interwiki. Znaleźć pole z linkiem na Empirepedie i literkami "pl" i zmienić link nie zmieniając literek. Link do Ossusa powinien mieć taką postać po edycji: http://www.ossus.pl/biblioteka/$1. To chyba tyle. Na Wikii chyba nie mają dostępu bezpośrednio do bazy więc muszą poprosić jakiegoś "uber admina". --signstraznik.png Yako Dyskusja  10:14, 11 lip 2007 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!