Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Golas Aram

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Golas Aram
Rasa: Siniteen
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Profesja: Architekt więzień
Golas Aram był siniteeńskim architektem więzień pracującym na zlecenie Imperium Galaktycznego.

Biografia

Projektant wiezień

W czasach panowania Imperium Galaktycznego Golas zajmował się projektowaniem dla nich więzień. Współpracował także z Kanjiklubem, Kartelem Junihar i Huttem Splugorrą. Jego najpopularniejszymi dziełami były więzienie na asteroidzie Orko 9, Lemniscate na Coruscant, Kolonia Karna Goa i Areszt Ashmeada na Kashyyyku.

Schwytanie przez Nową Republikę

W roku 5 ABY był już na emeryturze i zamieszkał w pilnie strzeżonym kompleksie na Irudiru. Po jakimś czasie jego spokój zaburzył atak oddziału Nowej Republiki, który wtargnął na teren kompleksu. Aram wysłał na nich droidy komandosy, podczas gdy sam na fotelu repulsorowym planował uciec na Saleucami. Przelatując przez podziemne korytarze natknął się na Hana Solo, którego staranował swoim pojazdem i poleciał dalej. Dotarł na pokład swojego promu, którym miał odlecieć z planety, lecz tam ogłuszyła go dowodząca grupą napastników Norra Wexley.

Został przeniesiony na pokład ich statku, Halo. Kiedy doszedł do siebie, ci próbowali wypytać go o potrzebne informacje, lecz Aram nie był skłonny do rozmowy. Zabrał się więc za niego Sinjir Rath Velus, który był specjalistą od tortur. Początkowo dyskutował z nim na zwykłe niepozorne tematy, lecz Golas nie był zainteresowany pogawędką. W końcu Sinjir przyniósł ze sobą metalową antenkę i zaczął zastanawiać się, co stałoby się, gdyby włożył ją do ucha wielkogłowego Siniteena lub wepchnął między jego zwoje mózgowe, po czym zaczął wkładać mu ją do małżowiny. Golas zaczął panikować, co widząc Velus drażnił się z nim dalej i zaciekawił się tym, jak bardzo ucierpiałaby inteligencja Arama po uszkodzeniu jego cennego mózgu. Golas po usłyszeniu tych słów spanikował do reszty. Wówczas Sinjir poinformował swoich towarzyszy, którzy zadali mu wyczekiwane pytania. Aram współpracował z nimi i powiedział im wszystko, co chcieli wiedzieć.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!