Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Isaru Omin

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
IsaruOmin.JPG
Isaru Omin
Data i miejsce śmierci: 19 BBY, Coruscant
Miejsce pochodzenia: Coruscant
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Isaru Omin był czarnoskórym, czułym na Moc człowiekiem. Zakon Jedi odrzucił jego kandydaturę ze względu na wiek. Wtedy też Isaru został Gwardzistą Senackim.

Biografia

Kiedy Isaru miał dwa lata, jego czułość na Moc została odkryta przez Jedi. Jednak chłopiec został odrzucony przez swój wiek - Zakon stwierdził, że chłopiec jest za stary na szkolenie.

W ostatnich latach Starej Republiki został Gwardzistą Senackim i służył tam wraz z Sagoro Autemem. Ich dowódcą był Zalin Bey. W 24 BBY wraz z Autemem badali sprawę zabójstwa senatora Jhermahda Greyshade'a. Jak się później okazało w jego zabójstwo swój wkład miał syn Autema, Reymet. Sagoro próbował wysłać swego syna wraz z pozostałymi członkami rodziny poza planetę. Isaru odkrył plan ucieczki i wygadał swego kompana, przez co Sagoro został zwolniony. Podczas wojen klonów Isaru pilnował senatora Baila Organę.

Po przemianowaniu Republiki na Imperium, Isaru miał wgląd do listy oficerów, którzy mieli zostać zgładzeni. Na liście figurowało nazwisko Autema, który został kapitanem Armii Klonów. Przez lata zrozumiał swój błąd i chciał uratować przed śmiercią kolegę. Udał się do hotelu, w którym przebywał Sagoro i ostrzegł go, by uciekł. Kiedy Sagoro opuścił pokój, Isaru został by zatrzymać Dartha Vadera i szturmowców, którzy mieli zabić Autema. Isaru zginął cieciem miecza świetlnego z ręki Vadera, dochowując tym samym lojalności swemu dawnemu kompanowi.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!