Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jheramahd Greyshade

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jheramahd Greyshade.jpg
Jheramahd Greyshade
Data i miejsce śmierci: 23 BBY, Coruscant
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Siwe
Przynależność:
Jheramahd Greyshade był mężczyzną z rasy ludzi, który jako senator reprezentował Wspólnotę w Senacie Galaktycznym w ostatnich latach istnienia Republiki Galaktycznej.

Biografia

Jheramahd Greyshade urodził się w ostatnich latach istnienia Republiki Galaktycznej. Wraz z upływem lat związał się z konfederacją znaną jako Wspólnota, po czym jako senator reprezentował ją w Senacie Galaktycznym.

W roku 23 BBY, na krótko przed głosowaniem w sprawie ustawy o reformie finansowej, Jheramahd przebywał w swoim apartamencie w 500 Republiki na Coruscant. W czasie jednego z wieczorów, polityk zamierzał się spotkać z księżniczką Tsian, dlatego postanowił wyłączyć towarzyszącego mu droida protokolarnego. Greyshade nie zdawał sobie sprawy, iż kobieta została wynajęta przez Venco Autema, aby go zabić. Gdy płatna zabójczyni przybyła do jego siedziby, pozbawiła go życia, a następnie wyrzuciła jego zwłoki z balkonu budynku, przez co Jheramahd spadł z wysokości wielu pięter doprowadzając do licznych kolizji w ruchu powietrznych stołecznej planety.

Po jego śmierci stanowisko senatora Wspólnoty objął jego kuzyn, Simon.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!