Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jori Lekauf

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jori Lekauf
Data i miejsce śmierci: 40 ABY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Piaskowy blond
Przynależność:
Jori Lekauf był człowiekiem, żyjącym w okresie drugiej galaktycznej wojny domowej. Był kapralem, a potem porucznikiem w Straży Sojuszu Galaktycznego.

Biografia

Jori był wnukiem imperialnego oficera, Erva Lekaufa, który był jednym z najwierniejszych ludzi Dartha Vadera. Podczas jednej z misji Erv został ciężko poparzony, ale Vader pomógł jego rodzinie, przez co Jori miał dobre zdanie o Czarnym Lordzie. Jori poszedł w ślady dziadka i wstąpił do armii. Około roku 40 ABY został pułkownikiem w Straży Sojuszu Galaktycznego. Jego przełożony, Jacen Solo, miał o nim bardzo dobre zdanie. W służbie SGS Lekauf zaprzyjaźnił się z kuzynem Jacena, Benem Skywalkerem.

Wkrótce została zorganizowana misja, która miała na celu obserwacje spotkania Cala Omasa z Durem Gejjenem, a następnie likwidacje przywódcy Korelii. Na Vulpter, gdzie odbywało się spotkanie, wysłano Lekaufa, Bena Skywalkera i Lona Shevu'a. Dokonano nagrania przebiegu spotkania, a następnie Ben, za pomocą karabinu snajperskiego, zastrzelił Gejjena. Nie udało im się jednak opuścić planety bez przeszkód. Kosmoport, w którym odbyło się spotkanie, został ogrodzony przez ochroniarzy przywódcy Korelii. Lekauf wziął jednak broń Skywalkerowi i udał, że to on zabił Gejjena. Następnie udał się na jeden ze statków i zdetonował go, popełniając przy tym samobójstwo. Ochrona myśląc, że zabójca nie żyje, puściła wolno ludzi którzy byli w kosmoporcie. Skywalker dzięki jego poświęceniu był wolny.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!