Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Kanonierka typu M22-T Krayt

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kraytgunship.jpg
Kanonierka typu M22-T Krayt
Podstawowe dane
Producent: MandalMotors
Specyfikacja techniczna
Prędkość w atmosferze: 800km/h
Hipernapęd: Klasa 1
Uzbrojenie:
  • 4 działka laserowe
  • Wieżyczka wyposażonaa w działa jonowe lub laserowe
  • Wyrzutnia rakiet
Różne
Załoga: 2
Pasażerowie: 0
Ładowność: 440kg
Cena:
  • 350000 cr (nowy)
  • 210000 cr (używany)
Przynależność: HuttowieKanonierka typu M22-T Krayt to wykonane na specjalne zamówienie Jabby "myśliwce" produkcji MandalMotors.

Historia

Kanonierka ta została zaprojektowana specjalnie dla Jabby, który nagradzał tymi jednostkami swych najpotężniejszych i najlojalniejszych podwładnych. Jako, że odniosła jednak sukces była sprzedawana także innym klientom, jednak jedynie tym zaufanym i na specjalnie zamówienie. Ograniczenie to niewiele jednak pomogło i Krayty przyciągnęły uwagę Imperium, które posłało do więzienia swojego obserwatora, który dopuścił do sytuacji w której MandalMotors sprzedawała wpierw Kimogile, a potem Krayty i oczywiście zakończyło ich produkcję.

Krayt posiadał cztery działka laserowe kontrolowane poprzez pilota, wieżyczkę strzelnicza którą można wyposażyć w działa laserowe albo jonowe którą zawiaduje strzelec oraz wyrzutnie rakiet którą w zależności od potrzeb może kierować pilot lub strzelec. Z racji faktu, że była to jednostka tworzona na zamówienie ma ona kilka paneli których jedyną funkcją jest ich dekoracyjność - w zależności od preferencji mogą one być zdjęte przez właściciela. Krayty miały dwa razy lepszy hipernapęd niż pozostałe maszyny z tej serii, klasy 1.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!