Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ken Leung

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ken Leung.jpg
Ken Leung
Data urodzenia: 21 stycznia 1970
Miejsce urodzenia: Nowy Jork, USA
Narodowość: Amerykanin
Obywatelstwo: Amerykańskie
Wzrost: 170 cm
Kolor oczu: Brązowe
Kolor włosów: Czarne
Wkład w uniwersum
Role: 2015: Przebudzenie Mocy - U.O. StaturaKen Leung (ur. 21 stycznia 1970) to amerykański aktor pochodzący z azjatyckiej rodziny. W Gwiezdnych wojnach wcielił się w postać admirała Statury.

Biografia

Ken Leung urodził się 21 tycznia 1970 roku w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Jego rodzina pochodziła z Azji. Swoją karierę zaczął w 1995, kiedy zagrał postać Barry'ego w filmie Witaj w domku dla lalek. W 1998 zasłynął z roli w Godziny szczytu. W 2001 pojawił się na planie A.I. Sztuczna inteligencja. Rok później otrzymał także rolę w kolejnym filmie, Czerwony smok. Widzowie kojarzyć mogą go także z roli w filmie Piła. W 2006 wcielił się w Quintaviusa "Quentina" Quiriniusa Quire'a w X-Men: Ostatni bastion. Od 2008 występował również w serialu telewizyjnym Zagubieni.

Gwiezdne wojny

Ken Leung wystąpił w siódmej części sagi, Przebudzeniu Mocy, gdzie zagrał admirała Staturę. O swoim udziale w produkcji poinformował w kwietniu 2015 roku.[1] Początkowo wiadomo było jedynie, że wcieli się w oficera Ruchu Oporu, jednak z czasem pojawiło się więcej informacji na temat jego roli.[2][3]

Przypisy

Linki zewnętrze


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!