Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Opowieści z Mos Eisley: Lekka służba

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Lekka służba)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Lekka sluzba.jpg
Opowieści z Mos Eisley: Lekka służba
Scenariusz Bruce Jones
Rysunki Bret Blevins
Kolory
Litery Michael Taylor
Tytuł oryginalny Tales from Mos Eisley: Light Duty
Wydanie polskie Sierpień 1999
Egmont Polska (w GwK 1/1999)
Wydanie USA Lato 1995
Topps Publishing (w SWGM 4)
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 8
Cena 4,90 PLN (w GwK 1/1999)
Czas akcji 0 ABY
Poprzedni W większości automat


Opowieści z Mos Eisley: Lekka służba (Tales from Mos Eisley: Light Duty) to jeden z komiksów wchodzących w skład serii Opowieści z Mos Eisley. W USA ukazał się w 1995 roku w czasopiśmie Star Wars Galaxy Magazine 4, a w Polsce w pierwszym numerze magazynu Gwiezdne wojny Komiks w sierpniu 1999 roku. Jego akcja rozgrywa się w trakcie galaktycznej wojny domowej.

Opis wydawcy

Polski

Akcja tego komiksu toczy się w tych samych czasach, co akcja filmowej trylogii Lucasa. "Lekka służba" nie jest z nią wprawdzie bezpośrednio powiązana, nie ma nic wspólnego z głównymi bohaterami, a jedynie rozgrywa się w tych samych realiach, pozostaje jednak ciekawą, spuentowaną opowieścią science fiction.

Streszczenie

W kantynie do stolika zajmowanego przez rebelianta Phlika dosiadł się pracujący dla Imperium najemnik Garve. Pokazał on ile kredytów zarobił i opowiedział o swej "lekkiej" pracy. Został wysłany do placówki więziennej zwanej Zatoką Meduz, gdzie miał pracować przez dwa tygodnie w latarni morskiej. Podczas spaceru brzegiem morza zauważył rzeźby pięknych kobiet. W nocy obudził się i zauważył, że jakaś dziewczyna chce wejść do latarni, jednak nie mógł otworzyć zamkniętych magnetycznie drzwi. Rankiem znów udał się do rzeźb. Zobaczył koło nich jakiegoś człowieka, który szybko uciekł na plażę do swoich towarzyszy, z którymi budował tratwę. Garve wrócił do latarni. W nocy zobaczył dwie kobiety, które szybko zmieniły obiekt zainteresowania na przybyłych na plażę więźniów. Okazały się one nie być ludźmi, ale dziwnymi zmiennokształtnymi istotami, które światło słoneczne zamienia w posągi. Następnego mglistego dnia Garve udał się do posągów i został zaatakowany przez kobiety. W ostatniej chwili udało się mu schronić w latarni. Gdy mgła ustąpiła, do latarni zapukała Bara, która powiedziała, że jest zmiennikiem Garve'a. Udając, że chce pocałować mężczyznę, zmieniła swoją formę i zaatakowała go. Ten jednak zdążył wyciągnąć blaster i zastrzelić ją. Garve porwał następny transporter z więźniami i uciekł z planety. W kantynie powiedział Phlikowi, że uwolnieni jeńcy chętnie przyłączą się do Rebelii.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

  • Garve (Pierwsze pojawienie)
  • Phlik (Pierwsze pojawienie)
  • Bara (Pierwsze pojawienie) (We wspomnieniach)
  • Dando (Pierwsze pojawienie) (Tylko wspomniany)

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Recenzje


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!