Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Pochwycenie Jovana

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Aresztowanie Jovana.png
Pochwycenie Jovana
Data: Prawdopodobnie 5 BBY[1]
Miejsce:
Przyczyny:
  • Zdrada Jovana
  • Wydanie rozkazu aresztowania porucznika Jovana
Skutki: Aresztowanie Jovana
Uczestnicy:
Pochwycenie Jovana miało miejsce prawdopodobnie w 5 BBY, spowodowana była zdradą Jovana przeciw Imperium, zakończyła się aresztowaniem Jovana.

Przebieg

Około pieciu lat przed bitwa o Yavin w imperialnej akademii na Lothalu imperialny agent Kallus dostał rozkaz aresztowanie Jovana. Alexsandr Kallus i szturmowcy ścigali porucznika Jovana za zdradę. Jovan dostał się do hangaru, wsiadł do myśliwca TIE i uciekał. Następnie Kallus rozmawiał z komendantem Aresko o swojej przeszłości związanej z Jovanem. Został wtedy poinformowany o tym że namierzono skradzionego TIE'a, a Jovana widziano w osadzie Dinar. Kallus ze szturmowcami przyleciał na miejsce frachtowcem. Szturmowcy rozpoczęli poszukiwania od pokazania cywilom holozdjęcia Jovana. W tym czasie Jovan napadł Kallusa. Podczas walki zginął jeden szturmowiec, a Jovan ucieka do myśliwcem typu TIE. Agent rozpoczął gonitwę za Jovana. Wywiązała się walka na równinach Lothalu między dawnymi kolegami. Jovan trafiwszy w myśliwiec przeciwnika sam się rozbił. Kallus po wylądowania ogłuszył Jovana. Na miejsce przyleciał krążownik typu Gozanti i Jovan został zabrany na jego pokład.

Przypisy

  1. W komiksie Polowanie Kallusa Aresko wspomina, że musi przyjąć nowych rekrutów, co może świadczyć o tym, że akcja dzieje się przed odcinkiem W szeregach wroga, który umiejscowiony jest w tymże roku.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!