Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Nyche Horn

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Nyche Horn była żoną Hala oraz matką Corrana Horna. Miała łagodną osobowość; była osobą pogodną i życzliwą innym. Jej syn zwykł żartować, że Nyche nigdy nikogo nie krytykowała.

W 0 ABY Hal Horn prowadził poszukiwania złodziejki i oszustki Morandy Savich. W pościgu za nią dotarł na położoną w Odległych Rubieżach planetę Darkknell, gdzie spotkał agentkę Wywiadu Imperialnego, Ysannę Isard. Isard pozowała jako członkini sił bezpieczeństwa Darkknell, jednak Horn w krótkim czasie domyślił się, że pracuje ona dla Imperium. Gdy znaleźli Savich, ochroniarz Isard usiłował ją zastrzelić. Nie udało mu się to, bo Horn stworzył projekcję Mocy i zmylił strzelca, ratując Savich życie. Horn wiedział że następnym razem może nie mieć tyle szczęścia, toteż przesłuchując barmana z pobliskiego baru pokazał mu hologram Nyche zamiast Morandy, tym samym myląc trop którym podążała Ysanna.[1]

"Ojciec i ja służyliśmy w KorSeku i z uwagi na charakter naszej pracy należało się spodziewać, że umrzemy wcześniej niż ona, ale stało się inaczej. Zginęła w głupim wypadku śmigacza. Pas ruchu w przeciwnym kierunku zatarasowała jakaś ciężarówka, a pewien nadlatujący z przeciwka głupek ominął ją w pełnym pędzie i zderzył się czołowo ze śmigaczem matki. Została tak ciężko pokiereszowana, że nie pomogłaby jej nawet kuracja w płynie bacta. Ojciec i ja przylecieliśmy najszybciej, jak mogliśmy do szpitala, gdzie pozwolono nam się z nią zobaczyć, ale uprzedzono, że ofiara wypadku nie ma szansy przeżycia, bo została zbyt poważnie ranna. Matka też o tym wiedziała, ale spokojnie rozmawiała z nami o tym, co będziemy robili następnego tygodnia i miesiąca. Nie roztkliwiała się nad sobą ani nie przejmowała, że nie będzie jej wówczas z nami. Cały czas dawała nam do zrozumienia, że pozostanie w naszych sercach i wspomnieniach. Kiedy umierała, myślała o życiu, a kiedy w końcu zamknęła oczy i odeszła, wszyscy sprawiali wrażenia mocno zaskoczonych, nawet ona."
- Corran Horn o swojej matce[2]

Nyche zginęła w 3 ABY, na kilka miesięcy przed bitwą o Hoth w wypadku śmigacza. Przez jakiś czas po przewiezieniu do szpitala pozostała jeszcze przytomna; przed śmiercią zdążyła pożegnać się ze swoją rodziną.[2]

"Nigdy się też nie przejął tym, że umarłam."
- Wizja Nyche ukazana Corranowi przez Exara Kuna[3]

W 11 ABY Corran podczas konfrontacji z Mrocznym Lordem Sithów Exarem Kunem został poddany psychicznym torturom, w których ukazywały mu się duchy zmarłych bliskich oraz jego zaginionej żony, Mirax Terrik. Jednym z tych duchów była sama Nyche (naturalnie, nie była to rzeczywista osobowość matki Corrana, co najwyżej widmo stworzone przez Exara Kuna).

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!