Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Ogłuszenie Mocą

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Ogłuszenie.

Ogłuszenie Mocą było techniką wykorzystywaną zarówno przez Jedi, jak i Sithów. Służyła ona do chwilowego przytępienia zmysłów i percepcji przeciwnika przy użyciu Mocy, uniemożliwiając mu reakcję. Mistrz Jedi Kavar opanował tę zdolność w stopniu umożliwiającym wykorzystywanie jej na wielu oponentach jednocześnie. Moc ta nie działała na droidy i inne stworzenia nieorganiczne. Ponadto istniały dwie bardziej zaawansowane wersje tej techniki.

Zastój

Zastój był silniejszą formą ogłuszenia, pozbawiającą przeciwnika możliwości działania, unieruchamiając go w miejscu na nieco dłuższy czas. Pole zastoju natomiast było najbardziej zaawansowaną wersją tej techniki, umożliwiającą krótkotrwałe, nieszkodliwe obezwładnienie znacznej liczby przeciwników. Moc ta była wykorzystywana między innymi w celu uniknięcia starcia z przeważającymi siłami wroga i umożliwieniu sobie ucieczki lub przekradnięciu się bez wszczynania walki.

Pole zastoju było najsilniejszą wersją ogłuszenia. Od standardowego zastoju różniła się tylko tym, że działała na wielu wrogów jednocześnie.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!