Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ogłuszenie Mocą

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Ogłuszenie.

Ogłuszenie Mocą było techniką wykorzystywaną zarówno przez Jedi, jak i Sithów. Służyła ona do chwilowego przytępienia zmysłów i percepcji przeciwnika, uniemożliwiając mu reakcję. Mistrz Jedi Kavar opanował tę zdolność w stopniu umożliwiającym wykorzystywanie jej na wielu oponentach jednocześnie. Moc ta nie działała na droidy i inne stworzenia nieorganiczne. Ponadto istniały dwie bardziej zaawansowane wersje tej techniki.

Zastój

Zastój był silniejszą formą ogłuszenia, pozbawiającą przeciwnika możliwości działania, unieruchamiając go w miejscu na nieco dłuższy czas. Pole zastoju natomiast było najbardziej zaawansowaną wersją tej techniki, umożliwiającą krótkotrwałe, nieszkodliwe obezwładnienie znacznej liczby przeciwników. Moc ta była wykorzystywana między innymi w celu uniknięcia starcia z przeważającymi siłami wroga i umożliwieniu sobie ucieczki lub przekradnięciu się bez wszczynania walki.

Pole zastoju było najsilniejszą wersją ogłuszenia. Od standardowego zastoju różniła się tylko tym, że działała na wielu wrogów jednocześnie.

Galeria

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!