Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Ore'mun

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ore'mun.png
Ore'mun
Data i miejsce śmierci: 25793 BBY
Rasa: Rakatanin
Przynależność: Bezkresne Imperium
Ore'mun był Rakataninem żyjącym w czasach panowania Bezkresnego Imperium. Choć podczas podboju Tatooine służył pod predorem Tul'karem, w rzeczywistości szpiegował dla predora Skal'nasa, co przypłacił życiem.

Biografia

Ore'mun był Rakataninem żyjącym w czasie panowania Bezkresnego Imperium w galaktyce. W roku 25793 BBY ogar Mocy Xesh wyczuł w Mocy zamieszkiwaną przez rasę Kumumgahów planetę Tatooine, co zaowocowało podbojem tego świata przez siły Rakatan. Gdy po skutecznej akcji pojmania wrażliwego na Moc Kumumgaha predor Tul'kar gratulował swemu ogarowi, towarzyszący im Ore'mun potwierdził wysoki poziom jego umiejętności, jednocześnie dziwiąc się, czemu predor Skal'nas nie postanowił przejąć Xesha dla siebie. Tul'kar przypomniał mu, że w tym celu Skal'nas musiałby zetrzeć się z nim w walce, z czego doskonale zdawał sobie sprawę. Wówczas Ore'mun przekazał przełożonemu rozkaz powrotu na Byss od predora Skal'nasa, informując, że on sam zajmie się selekcją ludności.

Tul'kar zabija Ore'muna.

Tul'kar nagle chwycił go Mocą za gardło. Zaatakowany Rakatanin wydusił, że jedynie przekazywał rozkaz, lecz Tul'kar zapytał, czy Ore'mun uważa go za głupca sądząc, że nie zorientował się, że Rakatanin szpieguje dla Skal'nasa, łasy na przejęcie po nim władzy i że nie poczuł przyjemności, z jaką przekazał przełożonemu rozkaz odwrotu. Nie czekając na odpowiedź, Tul'kar raził go błyskawicami stwierdzając, że Ore'mun już wie, dlaczego Skal'nas nigdy nie stanie do walki. Następnie predor polecił przygotować ciało Rakatanina do spożycia, zauważając, że stał się głodny.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!