Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Piard

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Piard.jpg
Piard
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Siwe
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność: Imperium Sithów Dartha Krayta
Piard był kapitanem służącym Flocie Imperium Sithów Dartha Krayta.

Biografia

W roku 137 ABY kapitan Piard dowodził statkiem transportowym Imperium Sithów Krayta, zapuszczając się w Zewnętrzne Rubieże, a konkretniej - na Trasę Handlową 5709-DC, będącą odnogą Trielluskiego Szlaku Handlowego. W tych okolicach jego statek i załogę zaatakowała grupa piratów z Czarnego Słońca, która dokonała abordażu okrętu Piarda i zaczęła zmuszać go do oddania ładunku - a ten był cenny, bowiem kapitan przewoził nowe blastery Thunderbolt Mark 7. Po chwili bandytów zabiła lub unieszkodliwiła załoga Mynocka - Cade Skywalker, Jariah Syn i Delia Blue. Piard, zachwycony nieoczekiwanym zwrotem akcji i Cade'em dzierżącym miecz świetlny, począł zachwycać się Jedi i ich rolą w galaktyce oraz dziękować wybawcom.

Sielanka nie trwała długo: w odpowiedzi na zapytanie o wynagrodzenie za ratunek, Cade oznajmił, że zabierają cały ładunek Piarda. Chwilę po tym wymazał zarówno jemu, jak i jego asystentce, wszelkie wspomnienia o nim i jego załodze, zastępując je przekonaniem, że to Czarne Słońce złupiło okręt nieszczęsnego kapitana.

Cytaty

Piard: "Jedi przybył nam na ratunek? Pamiętam Jedi, Guerno! Kiedyś nawet jednego spotkałem! Obrońcy galaktyki! Zawsze tak mówiłem! Wiedziałem że kiedyś powrócą."
Guerno: "Ale kapitanie Piard... czy Jedi nie są wrogami Imperium?"
Piard: "Cóż, ci Jedi są naszymi bardzo dobrymi przyjaciółmi, Guerno!"
Guerno: "Tak, kapitanie!"[1]

Piard: "Mój przyjacielu Jedi, dzięki ci za ratunek w porę! Powiedz co chcesz w nagrodę. Zobaczysz, że Imperium jest wdzięczne."
Cade Skywalker: "Nie masz u mnie długu. Zabieram twój ładunek, kapitanie."[2]

Ciekawostki

Kapitan Piard w potrzasku.

Przypisy

  1. Piard: "A Jedi has come to our rescue? I remember the Jedi, Guerno! I met one once, you know! Champions of the galaxy! Always said so! I knew someday they would come back."
    Guerno: "But, captain Piard... aren't the Jedi the enemies of the Empire?"
    Piard: "Well, these Jedi are our very welcomed friends, Guerno!"
    Guerno: "Yes, captain!" - Dziedzictwo 37: Tatooine, część 1
  2. Piard: "Well my Jedi friend, thank you for your timely rescue! You just name your reward. You'll find the Empire is good for it."
    Cade Skywalker: "Got no doubt. I'm taking your cargo, Captain." - Dziedzictwo 37: Tatooine, część 1

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!